نسخه چاپي  ارسال به دوست

تامین تمامی تجهیزات آموزشی و توانبخشی دانش آموزان استثنایی سیستان و بلوچستان با مشارکت 30 درصدی استانداری
دکتر حسینی در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد؛
تامین تمامی تجهیزات آموزشی و توانبخشی دانش آموزان استثنایی سیستان و بلوچستان با مشارکت 30 درصدی استانداری
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: تمامی نیاز دانش آموزان استثنایی استان سیستان و بلوچستان به وسایل آموزشی، کمک آموزشی و توانبخشی شناسایی شده است و از طرف سازمان استثنایی و با مشارکت 30 درصدی استانداری این وسایل تهیه و در اختیار این دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

 

 

دکتر سید جواد حسینی در دیدار موهبتی استانداری سیستان و بلوچستان با وی  اظهار داشت:در قالب نهضت توان افزایی   ۸ هزار قلم وسایل آموزشی، کمک آموزشی و توانبخشی ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه در کشور مورد نیاز است و تامین این میزان نیازمند مشارکت همه خیرین می باشد.

وی افزود : ۲۱۰ مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی در کشور کمبود داریم که از این میزان کمبود  ۱۰ مدرسه متعلق به  استان سیستان و بلوچستان است و با هماهنگی که  از طریق سازمان نوسازی و توسعه مدارس انجام خواهد شد امیدواریم احداث این 10 مدرسه با تامین زمین از سوی استان و کمک خیرین محقق گردد.

معاون وزیر با بیان اینکه ۳۱ مدرسه ویژه آموزش و پرورش استثنایی در استان سیستان و بلوچستان فعالیت می کنند اظهار داشت: از این تعداد ۲۵ مدرسه دولتی و ۶ مدرسه نیز خیر ساز است و۲ مدرسه دولتی و ۳ مدرسه خیرساز استثنایی نیز در این استان در حال احداث می باشد.

وی افزود: یک میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز مدارس استثنایی استان سیستان و بلوچستان اختصاص خواهد یافت.

حسینی با اشاره به طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی اظهار داشت: در سال گذشته نزدیک به 18 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی استان سیستان و بلوچستان به صورت رایگان و نیمه بها مورد سنجش قرار گرفتند و در سال جاری نیز بیش از 40 درصد نوآموزان این استان به صورت نیمه بها و رایگان سنجش خواهند شد.

در این دیدار موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان  با ابراز خوشحالی از جمع آوری مدارس خشتی و گلی گفت: یکی از بزرگترین مشکلات آموزشی استان مدارس خشتی و گلی بود که با تدابیر صورت گرفته شده  توسط وزارت آموزش‌ و پرورش تمامی مدارس خشتی و گلی این استان جمع آوری شد و باید در مرحله بعد سراغ جمع آوری بخاری های نفتی و نوسازی و بهسازی سایر مدارس حرکت کنیم.

شایان ذکر است در این دیدار مسائل مختلف آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان به بحث گذاشته شد و دکتر حسینی در خصوص احداث دبیرستان انرژی اتمی، دانشگاه فرهنگیان و ساخت بیمارستان مخصوص فرهنگیان سیستان و بلوچستان قول پیگیری داد.

 

 


١٦:١٩ دوشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٩ -  شماره خبر: ٢٨٦٥ - تعداد نمایش خبر: 177 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: