نسخه چاپي  ارسال به دوست

7 نفر به نمایندگی از گروه های هفتگانه استثنایی مشاور رئیس سازمان خواهند شد
دکتر حسینی خبر داد؛
7 نفر به نمایندگی از گروه های هفتگانه استثنایی مشاور رئیس سازمان خواهند شد
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در راستای استفاده از نظرات جامعه مخاطبین سازمان آموزش و پرورش استثنایی 7 نفر به نمایندگی از گروه های هفتگانه استثنایی به عنوان مشاور رئیس سازمان منصوب خواهند شد.

 

 

دکتر سید جواد حسینی در نشست با نمایندگان آسیب دیده ناشنوایی اظهار داشت: برگزاری منظم جلسات با سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه استثنایی بویژه سازمان هایی که از خود گروه های استثنایی تشکیل شده باشد از برنامه های سازمان آموزش و پرورش استثنایی است.

معاون وزیر در خصوص فعالیت های انجام شده سازمان آموزش و پرورش استثنایی در دوران کرونا گفت: ایجاد پایگاه جامع محتوای آموزشی با هدف تولید و جمع آوری محتوای آموزشی مکتوب و دیجتیالی راه اندازی شده است که تاکنون هزار عنوان محتوای از استان ها به این بانک ارسال شده است.

وی افزود: 5 استودیو ویژه تولید محتوای آموزشی نیز در استان های کشور و سازمان راه اندازی شده است که هدف این استودیو ها تولید محتوای آموزشی دیجیتال از نزدیک به 600 کتاب دانش آموزان با نیاز های ویژه است.

وی تصریح کرد: محتواهای تولید شده از طریق قرار گرفتن بر روی پورتال سازمان و یا لوح فشرده  در اختیار دانش آموزان با نیاز های ویژه قرار خواهد گرفت.

حسینی با اشاره به نهضت توان افزایی گفت: در قالب  نهضت توان افزایی که  ۸۳  هزار قلم تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی و توانبخشی مورد نیاز دانش آموزان استثنایی با همت خیرین تهیه خواهد شد و در سال جاری خرید این تجهیزات برای 10 هزار دانش آموز هدفگذاری شده است.

وی با بیان اینکه تربیت معلم چند مهارتی و تخصصی کردن رشته های آموزشی از سیاست های آموزش و پرورش استثنایی است اظهار داشت:در سال جاری ده درصد معلمان آموزش مهارت های چند گانه را خواهند خواهند دید و در قالب نهضت زبان اشاره و خط بریل آموزش پنج هزار نفر برای سال جاری هدف‌گذاری شده است.

معاون وزیر با بیان اینکه  در سال گذشته ۶۲ کتاب و لوح افزار برای دانش آموزان با نیاز های ویزه مناسب سازی شده است افزود: برای سال جاری ۱۱۷ اثر در حال مناسب سازی است و همچنین هوشمند سازی مدارس  استثنایی نیز در دستور کار قرار دارد.

 

 

 


١٣:١٢ چهارشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٩ -  شماره خبر: ٢٨٧٥ - تعداد نمایش خبر: 390 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: