نسخه چاپي  ارسال به دوست

آغاز  34 دوره آموزشی توانمند سازی معلمان دانش آموزان استنثایی از هفته آینده
دکتر حسینی اعلام کرد؛
آغاز 34 دوره آموزشی توانمند سازی معلمان دانش آموزان استنثایی از هفته آینده
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در حاشیه بازدید از مدرسه شبانه روزی نابینایان نرجس منطقه چهار تهران از آغاز 34 دوره آموزشی توانمند سازی معلمان و خانواده های دانش آموزان استنثایی از هفته آینده خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛ دکتر سید جواد حسینی ضمن بازدید از چگونگی برگزاری کلاس های درس و گفتگو با کادر مدرسه نرجس در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این  34 دوره آموزش های ضمن خدمت برای معلمین آموزش و پرورش استثنایی در خصوص کتب جدید التالیف، آموزش تولید محتوای الکترونیکی، آموزش خانواده، زبان اشاره و خط بریل، سند تحول بنیادین و شیوه های نوین تدریس است که  از هفته آینده آغاز خواهد شد.

حسینی در خصوص مدارس نابینایان گفت: در سطح کشور 23 مدرسه ویژه نابینایان وجود دارد که 2 هزار 300 دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند و 4 هزار و 500 دانش آموز نابینای دیگر در مدارس تلفیقی فراگیر مشغول به تحصیل هستند

حسینی با اشاره به محتواهای تولید شده ویژه دانش آموزان با آسیب بینایی اظهار داشت: در خصوص دانش آموزان با آسیب بینایی علاوه بر کتب درسی و راهنمای معلم و دانش آموز که به صورت درشت خط و صوتی تدوین شده است خود معلمان نیز محتواهای متناسب با این طیف از دانش آموزان و دیگر طیف های دانش آموزان با نیازهای ویژه تولید کرده اند.

وی افزود: در تمامی مدارس نابینایان اتاق های بازی و چند حسی وجود دارد و در راستای نهضت بریل آموزی در سال 1399 بیش از هزار نفر از  معلمان، والدین و افراد جامعه با خط بریل آشنایی پیدا خواهند کرد.

حسینی با اشاره به نهضت توان افزایی گفت: در قالب نهضت توان افزایی نیازمندی های نابینایان و ناشنوایان به وسایل و تجهیزات آموزشی، توانبخشی، وروزشی و پرورشی در حال تهیه می باشد و تلاش می کنیم در نرم افزار شاد مناسب سازی های مناسب ناشنوایان و نابینایان را ظرفیت سازی کنیم.

معاون وزیر با بیان اینکه در سطح کشور 100 مدرسه ویژه ناشنوایان وجود دارد اظهار داشت: 5 هزار و 500 دانش آموز با آسیب شنوایی در این مدارس مشغول به تحصیل هستند و  نزدیک به 10 هزار نفر از دانش آموزان با آسیب شنوایی  نیز در مدارس پذیرا به شکل تلفیقی فراگیر مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: در سال تحصیلی جدید و در مدرسه تلویزیونی ایران  همه تدریس ها با زبان اشاره همراه شده است که کمک زیادی به بهره گیری این قشر از دانش آموزان از مدرسه تلویزیونی خواهد کرد.

حسینی با اشاره به تولید محتوای آموزشی توسط استان ها گفت: تولید محتوای بیش از 4 هزار عنوان درسی به همت تمامی  استان ها برای گروه های هفت گانه آموزش و پرورش استثنایی در حال انجام است .

 

 


١٧:٢١ يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩ -  شماره خبر: ٣٤٨٩ - تعداد نمایش خبر: 223 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: