نسخه چاپي  ارسال به دوست

افتتاح 5 مدرسه و آماده سازی مقدمات ساخت 5 مدرسه دیگر در استان کرمان

افتتاح 5 مدرسه و آماده سازی مقدمات ساخت 5 مدرسه دیگر در استان کرمان
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در گفتگو با خبرنگاران به تشریح دستاوردهای سفر دو روزه به استان کرمان پرداخت

 

 

دکتر سید جواد حسینی در گفتگو با خبرنگاران با ابراز خوشحالی از سفر به استان کرمان گفت: کرمان مهد بزرگانی چون آیت ا... هاشمی رفسنجانی، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید باهنر و مهد اندیشه ورزان عرصه علم و ادب چون خواجوی کرمانی است.

وی افزود: در سفر به استان کرمان 5 مدرسه افتتاح شد و مقدمات ساخت 5 مدرسه دیگر در این استان نیز فراهم شد و ویژگی اصلی برخی از مدارس افتتاحی مناسب سازی این مدارس برای دانش آموزان با نیازهای ویژه بود

معاون وزیر با بیان اینکه  ۵۰ درصد هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی شرق و جنوب استان کرمان  را  شوراهای شهر متقبل می شوند  اظهار داشت: 20 درصد مبلغ سرویس را نیز سازمان آموزش و پرورش استثنایی پرداخت خواهد کرد و استانداری کرمان نیز پرداخت 50 درصد هزینه سرویس دانش آموزان شهر کرمان را متقبل شده است.

رییس سازمان آموزش و پروش استثنایی کشور بیان کرد: دانش آموزان در مدارس استثنایی نیاز به بازی و ورزش دارند و سالن‌های ۲۰۰ متری که فضا دارند، باید برای این دانش آموزان ساخته شود که روز گذشته با احداث ۳ سالن در شرق استان موافقت شد و امروز نیز ساخت ۵ سالن دیگر برای سایر نقاط استان تصویب و اعتبار لازم به آنها اختصاص داده خواهد شد.

وی افزود: اکنون در استان کرمان ۲۲ مرکز اختلال یادگیری وجود دارد که براساس استاندارد ۲۰ مرکز دیگر باید در این استان احداث شود و ما امسال حتی‌الامکان امکانات و تجهیزات لازم برای راه‌اندازی آنها را در اختیار استان قرار خواهیم داد.


 


١٧:١٤ پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩ -  شماره خبر: ٣٢١٤ - تعداد نمایش خبر: 526 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: