نسخه چاپي  ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان شرقی:

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان شرقی:
جشن شادی و آموزشی با شرکت دانش آموزان اتیسم در تبریز

 

جشن شادی و آموزشی با شرکت دانش آموزان اتیسم در تبریز

مراسم روز جهانی اتیسم با برنامه های متنوع و شاد با حضور مسئولان استانی آموزش و پرورش در تبریز برگزار شد.

مریم خوشبخت رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان در این مراسم با دعوت از رسانه های خبری برای آگاهی و تغییر نگرش مسئولان و آحاد مردم علی الخصوص نخبگان جامعه، نسبت به این گروه از دانش آموزان با نیازهای ویژه گفت: این مدرسه تنها مدرسه شمالغرب کشور برای دانش آموزان اتیسم است که با معلمان متخصص و دلسوز برای ارتقای پیشرفت تحصیلی این عزیزان مشغول فعالیت آموزشی و پژوهشی، فرهنگی و ورزشی هستند.

وی با تشکر از همدلی و همفکری مسئولان ناحیه 2 تبریز و همچنین اولیا دانش آموزان و خیرین مدرسه ساز خواستار توجه خیرخواهان برای مناسب سازی فضای آموزشی، تامین تجهیزات و وسایل کمک آموزشی این عزیزان شد.

خوشبخت همچنین برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی را لازمه تلاش و موفقیت معلمان اعلام کرد و افزود: رمز موفقیت و خدمت به این عزیزان کسب روش های نوین علمی و استفاده از تجارب همکاران در مدارس دیگر کشور است.

تعداد 28 نفر دانش آموز در مدرسه اتیسم تبریز مشغول تحصیل می باشند. گفتنی است اتیسم نوعی اختلال رشدی است که با رفتارهای اجتماعی، ارتباطی، و کلامی غیر طبیعی مشخص می شود. علائم این اختلال در سال های اول زندگی بروز می کند و شناسایی به موقع این اختلال در استفاده بهینه از زمان طلایی آموزش موثر خواهد بود.

 


١٣:٢٨ يکشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٦ -  شماره خبر: ١٠٢ - تعداد نمایش خبر: 2846 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: