نسخه چاپي  ارسال به دوست

اختصاص 48پایگاه در تهران برای سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان

اختصاص 48پایگاه در تهران برای سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرتهران ازآمادگی 48پایگاه در مناطق 19گانه شهر تهران برای اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان خبر داد

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ،نادر جهان آرای اظهار کرد: از روز سه شنبه(نهم خردادماه) نوبت دهی برای سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان که6سال تمام دارند، انجام می شود .

وی با بیان اینکه اطلاعات تمامی پایگاه های سنجش سلامت نوآموزن بدو ورود به دبستان در هر منطقه به مدارس ابلاغ شده، گفت: نوآموزان در این پایگاه ها مورد ارزیابی جسمی و ذهنی، بینایی، شنوایی، مراقبت سلامت و آمادگی تحصیلی قرار می گیرند.

جهان آرای با اشاره به اینکه هزینه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان 20هزار تومان است، افزود: درپایگاه های سنجش برای خانواده هایی که امکان مالی کافی ندارند تخفیف هایی در نظر گرفته شده و یا حتی برای برخی از خانواده ها سنجش سلامت به صورت رایگان انجام خواهد شد .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: پیش بینی می کنیم در سال تحصیلی97-96، 103 تا 105هزار دانش آموز در پایه اول ابتدایی در شهر تهران ثبت نام کنند .

به گفته جهان آرای، طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان با مشارکت سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اجرا می شود که در شهر تهران نیز بیشترین وظیفه استقرار پایگاه های سنجش سلامت و فعالیت مربوط به آن توسط اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران انجام می شود .

به گزارش ایرنا، مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی پیش از این در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرده بود که بخشنامه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان به مدارس ابلاغ شده و این طرح از اول خردادماه در پایگاه های سنجش سراسر کشور اجرا می شود .

علیرضا کمرئی مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز درباره ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی به خبرنگار ایرنا گفت: سنجش سلامت از ملزومات ثبت نام این دانش آموزان است که از خردادماه آغاز می شود و برای اجرای این طرح باید لینک و ارتباطی میان سامانه سنجش و سامانه سناد(سامانه ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان) ایجاد شود .

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان مجهز و آماده سازی شده، اظهار کرد: زمانی که لینک سنجش سلامت با سامانه سناد عملیاتی شود، فرایند سنجش سلامت نوآموزان آغاز و ثبت نام نوآموزان انجام خواهد شد

 


١٤:٠١ سه شنبه ١٦ خرداد ١٣٩٦ -  شماره خبر: ٢٣٨ - تعداد نمایش خبر: 1744 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: