نسخه چاپي  ارسال به دوست

اجرای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در 20 پایگاه استان مركزي

اجرای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در 20 پایگاه استان مركزي
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مركزي گفت: در تابستان سال جاری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در 20 پایگاه در سطح استان انجام خواهد شد.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گفت: در تابستان سال جاری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در 20 پایگاه در سطح استان انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی جلسه ستاد هماهنگی اجرای طرح سنجش با حضور اعضای ستاد سنجش استان در سالن جلسات اداره کل اموزش و پرورش برگزار گردید.

در این جلسه عسکری رئیس اداره استثنایی استان اظهار کرد: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان که بصورت الکترونیکی انجام می شود با هدف بررسی سلامت جسمانی و ذهنی کودکان و شناخت توانایی ها و استعدادهای آنان به جهت کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل برخی عوامل مؤثر بر افت تحصیلی در استان اجرا خواهد شد.

عسکری گفت: به منظور فراهم کردن فرصت مناسب برای مداخله به هنگام ( زودهنگام) برای کودکان با نیازهای ویژه جهت تقویت فعالیت های آموزشی و توانبخشی در سال جاری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی برای کودکان پیش دبستانی نیز در تمام شهرستان های استان اجرا می شود. وی جمعیت هدف را برای نوآموزان بدو ورود به دبستان متولدین نیمه دوم سال 1389 و نیمه اول سال 1390 و برای کودکان پیش دبستانی متولدین نیمه دوم سال 1390 و نیمه اول سال 1391 اعلام کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان عنوان کرد: پیش بینی می شود امسال حدود 19000 نوآموز بدو ورود به دبستان و 13000 کودک پیش دبستانی در سنجش شرکت نمایند. وی افزود: حدود 170 نفر عوامل اجرایی در 20 پایگاه اولیه و تخصصی ،سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی را انجام خواهند داد.

محمود عسکری بیان کرد: تعرفه دریافتی از هر نوآموز و کودک پیش دبستانی 200000 ریال است که به منظور تسهیل در پرداخت، از طریق دستگاهPC pos دریافت خواهد شد.

عسکری مدارک ضروری جهت انجام مراحل سنجش را به شرح زیر اعلام کرد:

- اصل شناسنامه کودک

- اصل کارت واکسیناسیون کودک

- اصل شناسنامه پدر و مادر

- برگه نوبت گیری از مدرسه که توسط سامانه سنجش صادر شده

 


١١:١٩ چهارشنبه ١٧ خرداد ١٣٩٦ -  شماره خبر: ٢٤٢ - تعداد نمایش خبر: 3342 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: