نسخه چاپي  ارسال به دوست

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان خبر داد:

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان خبر داد:
پوشش 98 درصدی نو آموزان استان کردستان در برنامه سنجش

 

مراسم نمادین افتتاحیه پایگاههای  سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاون آموزش ابتدایی اداره کل، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت و سازمان بهزیستی استان، اولیا و نو آموزان در دبستان حیرت سجادی ناحیه یک سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان: مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در مراسم افتتاحیه پایگاههای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان از شرکت 26 هزار نو آموز استان در سال تحصیلی 97-96 در این برنامه خبر داد.

رشید قربانی در آئین افتتاحیه برنامه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی  نو آموزان با اعلام این خبر گفت: امسال تعداد 15 پایگاه سنجش درسطح استان آماده ارائه خدمات به نو آموزان می باشد.

وی برنامه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نو آموزان را یک فرایند فرا دستگاهی دانست و گفت: آموزش و پرورش محور اجرای این برنامه ارزشمند اجتماعی می باشد و نتایج اجرای این برنامه برای دستگاه های چون بهزیستی، بهداشت و علوم پزشکی و همه افراد جامعه مفید خواهد بود.

درادامه رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: سال گذشته 98 درصد از نوآموزان استان تحت پوشش برنامه سنجش سلامت جسمانی وآمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان قرار گرفتند.

صبح امروز، خلیل رنجبر رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان در آئین افتتاحیه برنامه سنجش سلامت جسمانی وآمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان با اعلام این مطلب گفت: برنامه سنجش با هدف ساماندهی درست آموزش نوآموزان بدو ورود به دبستان و مداخلات بهنگام در حوزه درمان برای تمامی نوآموزان انجام می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان افزود: در تابستان گذشته در سطح استان تعداد15 پایگاه سنجش فعالیت داشتند که تعداد125 نفر نیروی تخصصی ومجرب در پایگاه های اولیه وتخصصی مشغول به فعالیت بودند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 26 هزار 563 نوآموز بدو ورود در برنامه سنجش شرکت کردند؛ گفت: از این تعداد 22 هزار و 911 نفر بدون مشکل و 3 هزار 652 نفر نیز به مرحله تخصصی ارجاع داده شدند که هزار و 153 نفر نوآموز دیرآموز، 96 نفر دانش آموز آموزش پذیر، 45 نفر دانش آموز تلفیقی و 17 نفر دانش آموز اتیسم بودند.

رنجبر با ارائه گزارش مختصری از حوزه آموزش و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه استان، بکارگیری 6نفر نیروی طرحی توانبخشی در رشته های کاردرمانی وگفتاردرمانی در شهرستانها، پرداخت هزینه های توانبخشی دانش آموزان با نیاز ویژه اعم از کاردرمانی، گفتاردرمانی، تجویز وتعمیر سمعک، تهیه نرم افزار گفتاری جهت استفاده نیروی گفتاردرمانگر درسطح استان، آموزش نیروهای متخصص در زمینه آشنایی و بکارگیری ابزار جدید تست هوش، راه اندازی سامانه بهداشتی مدارس استثنایی در کل استان و ارسال پرونده های درمانی ودارویی دانش آموزان با نیاز ویژه ازطریق سامانه را مهم ترین فعالیتهای حوزه تشخیص، پیشگیری و بهداشت برشمرد.

وی با بیان اینکه شروع فعالیت پایگاه های سنجش سلامت از امروز درسطح استان آغاز خواهد شد؛ ورود اطلاعات نو آموز در سامانه سناد، ورود به سامانه سنجش و نوبت گیری برای پایگاه سنجش، مراجعه نو آموز به پایگاه سنجش در نوبت مقرر و انجام مراحل سنجش، ثبت اطلاعات توسط مسئول پایگاه سنجش و صدور تائیدیه برای نو آموز، مراجعه نو آموز به مرکز بهداشتی پس از اتمام فرایند سنجش، مراجعه نهایی به مدرسه محل ثبت نام  را از مراحل انجام فرایند سنجش نو آموزان  عنوان و تاکید کرد: چنانچه نوآموزی در هر کدام از مراحل سنجش مشکوک به مشکل تشخیص داده شد به کلینیک تخصصی جهت تشخیص نهایی ارجاع داده خواهد شد.

 


١٣:٥٨ يکشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٦ -  شماره خبر: ٢٦٣ - تعداد نمایش خبر: 2224 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: