نسخه چاپي  ارسال به دوست

یکپارچه سازی آموزشی هدف اصلی تحصیل دانش آموزان در کنار يكديگر است
مدیر کل آموزش وپرورش استان کردستان:
یکپارچه سازی آموزشی هدف اصلی تحصیل دانش آموزان در کنار يكديگر است
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان دربازدید ازکارگاه آموزشی توانمندسازی آموزگاران پذیرنده گفت: یکپارچه سازی آموزشی و دوری از سیاست قرنطینه کردن، هدف اصلی تحصیل دانش آموزان درکنار هم است.

 

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور، رشید قربانی در بازدید از کارگاه تخصصی آموزشی توانمندسازی آموزگاران پذیرنده دانش آموزان دیرآموز و دارای مشکلات یادگیری گفت: وجود دانش آموزان دیرآموز در سیستم آموزشی هر کشوری امری اجتناب ناپذیر است اما آنچه که دراین بین مهم و قابل تعمق است چگونگی برخورد و مواجهه با این پدیده است.

وي افزود: ازمهرماه سال جاری تا کنون 27 کارگاه 6 ساعته با شرکت بیش از 1080 نفر از معلمان پذیرای دانش آموزان دیرآموز تشکیل شده است.

قرباني افزود: تحصیل دانش آموزان دیرآموز و عادی درکنارهم با هدف رعایت حقوق افراد ،برقراری عدالت آموزشی وآماده کردن آنها برای زندگی طبیعی با آموزش های متناسب با توان و ویژگیهای آنان به منظور آماده کردن آنان برای ورود به دنیای عادی بسیارحائز اهمیت است.

درآغاز این جلسه خلیل رنجبر رییس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان كردستان گفت:هدف اصلی شناسایی این دانش آموزان جداسازی وبرچسب زدن به آنان نیست بلکه شناسایی وشناخت مشکلات تحصیلی آنان می باشد چراکه با این شناخت می توانیم با برنامه ریزی به موقع وارائه خدمات آموزشی ومشاوره ای وهمچنین آموزش معلمان واولیاء در مسیر پیشرفت تحصیلی آنان گام برداریم.

 


٠٨:٢١ دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦ -  شماره خبر: ٧٦٢ - تعداد نمایش خبر: 374 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: