نسخه چاپي  ارسال به دوست

حذف آزمون مدارس تیزهوشان، قابل دفاع علمی است
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور:
حذف آزمون مدارس تیزهوشان، قابل دفاع علمی است
معاون وزير و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت:کاری که در خصوص حذف آزمون مدارس تیزهوشان صورت گرفته، قابل دفاع علمی است.

 

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور، دكتر مجید قدمی در همایش نمایندگان شورای عالی آموزش و پرورش استان‌های کشور در باشگاه فرهنگیان با اشاره به اهمیت پژوهش و پژوهش‌محوری در آموزش و پرورش اظهار داشت: با این رویکرد، مدرسه تبدیل به کارخانه فکر شده و دیگر منفعل نیست بلکه مدرسه سازمان پژوهنده و یادگیرنده است ضمن اینکه با داشتن این نگاه باعث اثربخشی بیشتر معلمان می‌شود.

 
وی با اشاره به حذف آزمون مدارس تیزهوشان گفت: این آزمون تست هوشی نبود بلکه تست پیشرفت تحصیلی بود و باعث ایجاد اضطراب در دانش‌آموزان می‌شد در حالی‌که در کشورهای دیگر دانش‌آموزان را جدا نمی‌کنند بلکه به سمت غنی‌سازی دانش‌آموزان در نظام آموزشی پیش می‌روند.
 
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تأکید کرد: کاری که در خصوص حذف آزمون مدارس تیزهوشان صورت گرفته، قابل دفاع علمی است.
 
قدمی با اشاره به آسیب‌های استفاده از تکنولوژی و موبایل در جامعه خاطرنشان کرد: تلفن همراه نظام تربیتی جامعه را برهم زده است و در نتیجه باید برای استفاده از این تکنولوژی فکری کنیم.

 


١٣:٤٦ چهارشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٦ -  شماره خبر: ٧٧٥ - تعداد نمایش خبر: 599 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: