نسخه چاپي  ارسال به دوست

ارائه خدمات در سازمان استثنایی می بایست با رویکرد پیشگیری و جامعه محورانه باشد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست صمیمی با مدیران و کارکنان سازمان آموزش و پرورش استثنایی:
ارائه خدمات در سازمان استثنایی می بایست با رویکرد پیشگیری و جامعه محورانه باشد.
صبح امروز دکتر حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، با حضور در سازمان آموزش و پرورش نشست صمیمانه ای را با مدیران و کارکنان سازمان برگزار نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، صبح امروز دکتر حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، با حضور در سازمان آموزش و پرورش نشست صمیمانه ای را با مدیران و کارکنان سازمان برگزار نمودند.

دکتر حسینی ضمن تبریک ایام ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) واعیاد پیش رو، هم گرایی را نیاز همه دانست و رسیدن به ادراک مشترک سازمانی را از اهداف برگزاری این نشست ها عنوان نمود. ایشان وزارت آموزش و پرورش را یک ابر سازمان نامیدند.

دکتر حسینی اشاره نمودند: روح حاکم بر سند تحول بنیادین عدالت اجتماعی و ارتقاء کیفیت است که هر دو این موارد در خصوص دانش آموزان با نیازهای ویژه از جایگاه ویژه تری برخوردار است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه حوزه فضا و تجهیزات، نیروی انسانی و محتوای آموزشی که می بایست استانداردسازی گردد، بیان کردند: در راستای استانداردسازی نیروی انسانی می بایست رشته های دانشگاه فرهنگیان را متناسب سازی کنیم و در صورت نیاز به سمت تعریف و ایجاد رشته های جدید حرکت کنیم.

ایشان با اشاره به جایگاه بسیار مهم فعالیت های مکمّل و خلق فرصت های یادگیری، برنامه ریزی این موارد در خصوص دانش آموزان با نیازهای ویژه را ضروری تر از دانش آموزان عادی دانستند.

دکتر حسینی اقدام سازمان در تحت پوشش قراردادن قریب به صد درصد جامعه هدف در برنامه سنجش و نیز شروع اجرای برنامه از سن شش سالگی را قابل تحسین دانستند و گفتند: پایین آوردن سن غربالگری می تواند در پیشگیری بهتر کمک رسان باشد.

 ایشان ضمن تقدیر و تشکر به واسطه ی انجام رایگان برنامه سنجش برای دانش آموزان مناطق عشایری و همچنین سیل زده، توجه به مبانی علمی در برنامه ریزی های سازمان را ارزشمند شمردند.

پیش از سخنان دکتر حسینی، دکتر قدمی، معاون وزیر و رییس سازمان ضمن خیرمقدم به سرپرست وزارت آموزش و پرورش گزارشی از فعالیت ها و برنامه های سازمان را ارائه نمودند. همچنین دو نفر از همکاران به نمایندگی از کارکنان سازمان گزارش مختصری از فعالیت های مختلف سازمان در حوزه معاونت خود را برشمردند.  

 

 


١١:٤٤ يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ -  شماره خبر: ١٩٠٠ - تعداد نمایش خبر: 415 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: