نسخه چاپي  ارسال به دوست

نتایج نشست هم اندیشی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با خیرین مدرسه ساز کشور

نتایج نشست هم اندیشی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با خیرین مدرسه ساز کشور
نشست هم اندیشی خیرین مدرسه ساز کشور و استان با معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مشهد برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی ؛ در این نشست که در مجتمع آموزشی، فرهنگی و توانبخشی امام رضا(ع) در روز پنج شنبه 16 آبان در مشهد برگزار گردید از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان موارد ذیل اعلام شد:

1- کارگروه خیرین مدرسه ساز دانش آموزان استثنایی زیر مجموعه مجمع خیرین مدرسه ساز در تمامی استانها تشکیل خواهد شد.

2- سند آمایش سرزمینی متناسب با جنسیت، مقطع و نوع گروه های هفتگانه دانش آموزان، بوم و جغرافیا تدوین و دولت و خیرین مدرسه ساز براساس آن به ساخت، توسعه وتجهیز مدارس و فضاهای ورزشی، فرهنگی و توانبخشی اقدام خواهند نمود.

3 - از مجموع 105 پروژه نیمه تمام کشور در حوزه آموزش و پرورش استثنایی،44 پروژه به خیرین مدرسه ساز مربوط می شود که اتمام این پروژه ها و سرعت بخشی به آنها در اولویت قرار خواهد گرفت.

4- بزرگترین مجموعه آبی دانش آموزان با نیاز های ویژه که در زمینی به مساحت بالغ بر5600متر مربع و زیربنای حدود 2100 مترمربع با امکانات استخر برای کودکان وبزرگسالان و سونا و جکوزی با ظرفیت 100 نفر همزمان برای شنا در استخر که در مجموع با اعتباری به میزان 15میلیارد تومان به انجام رسیده است با اهتمام سازمان نوسازی حداکثر ظرف مدت یک ماه برای بهره برداری و افتتاح آماده گردد.

5- مقرر شد با تفاهم با موسسه همدم و استفاده از امکانات مجتمع آموزشی، فرهنگی و توانبخشی امام رضا(ع) در مشهد، امکان برگزاری اردوهای زیارتی فرهنگی 3تا5 روزه برای دانش آموزان با نیاز ویژه با مدیریت خیرین موسسه همدم فراهم آید.

6- با توافق با خانواده خیر محترم هامونی و واگذاری 4هزار مترمربع زمین توسط آموزش و پرورش به این خانواده مجتمع جامع درمانی، توانبخشی و روانشناختی دانش آموزان با نیازهای ویژه کلنگ زنی و ساخته شود.

7- سازمان آموزش و پرورش استثنایی با همکاری جامعه خیرین مدرسه ساز کشور به ویژه کارگروه خیرین مدرسه ساز دانش آموزان با نیازهای ویژه، بانک اطلاعاتی جامع خیرین داخلی و بین المللی را تشکیل دهند.

8- خیرین مدرسه ساز کشور بر اساس طرح آمایش سرزمینی نیازهای آموزشی حدود 200 مدرسه استثنایی را در کشور و با مشارکت دولت در مسیر ساخت و آماده سازی قرار دهند.

9- جامعه خیرین مدرسه ساز کشور زمینه ی ایجادکارگروه مدرسین خیرین مدرسه یار با همکاری سازمان و انجمن اولیا و مربیان را در عرصه های مدرسه یاری،کلاس یاری، فن یاری ، هنر یاری، ورزش یاری و سلامت یاری درزمینه های گوناگون فراهم سازند.

10- جامعه خیرین مدرسه ساز با همکاری سازمان زمینه برچیدن 82 کلاس کانکسی کشور که 622 دانش آموز با نیاز های ویژه را در خود جای داده است فراهم و کلاس های استاندارد برای این گروه ساخته و پایان کلاس های کانکسی دانش آموزان با نیاز های ویژه را تدارک ببینند.

11- هم اکنون در کشور 46 مرکز آموزشی مستقل اتیسم و 200 کلاس ضمیمه دایر می باشد با این وجود 14 استان کشور فاقد مرکز آموزشی مستقل اتیسم هستند. با توجه به افزایش آمار کودکان طیف اتیسم، خیرین مدرسه ساز خصوصا برای 14 استان فاقد مدرسه اتیسم مشارکت لازم را معمول نمایند.

 

 


٠١:٤٧ جمعه ١٧ آبان ١٣٩٨ -  شماره خبر: ٢١٤١ - تعداد نمایش خبر: 513 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: