نسخه چاپي  ارسال به دوست

فعاليت 25 مدرسه استثنايي شبانه روزي در مناطق روستايي براي پوشش بيشتر
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي اعلام كرد:
فعاليت 25 مدرسه استثنايي شبانه روزي در مناطق روستايي براي پوشش بيشتر
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي از فعاليت 25 مدرسه استثنايي شبانه روزي در مناطق روستايي به منظور تحت پوشش قرار دادن بيشتر دانش آموزان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور، دکتر مجيد قدمی صبح امروز 12 آذر به مناسبت روز جهاني معلولين در برنامه زنده تلويزيوني صبح بخیر ایران، ضمن تبريك اين روز، گزارشی از فعالیت های سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور را ارائه كرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: امروزه و با نگاه جهانی در خصوص تفاوت های فردی10 درصد افراد دارای نیازهای ویژِه می باشند که این افراد بعضا تا 17 گروه نیز دسته بندی می شوند. 7 گروه از این افراد به عنوان دانش آموزان با نیازهای ویژه تحت پوشش سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور قرار می گیرند که نیازمند برنامه ریزی های ویژه آموزشی، پرورشی و توانبخشی برای هر گروه است.

وي با اشاره به اینکه رویکرد نظام آموزشی در آموزش و پرورش استثنایی توسعه ی آموزش فراگیر است افزود: برای تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان در مناطق روستایی 25مدرسه استثنایی شبانه روزی در کشور در حال فعالیت هستند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: توسعه ی آموزش در گروه دانش آموزان با نیازهای ویژه ذهنی تا پایان دوره متوسطه با تاکید بر آموزش های فنی و مهارتی در حال اجرا است.

 وي ارائه رايگان خدمات حمایتی دانش آموزان با نیازهای ویژه در قالب پرداخت هزینه های درمانی و توانبخشی از جمله عینک، واکر، داروهای مستمر، جرّاحی و... را از مشوق های حضور دانش آموزان در مدارس استثنايي اعلام كرد.    

 


١٢:٣٠ دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧ -  شماره خبر: ١٣٧٧ - تعداد نمایش خبر: 305 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: