نسخه چاپي  ارسال به دوست

ارائه گزارش كريمي در گردهمایی مدیران مناطق و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

ارائه گزارش كريمي در گردهمایی مدیران مناطق و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران
رئيس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در گردهمایی مدیران مناطق و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، گزارشي را از فعاليت هاي اين اداره ارائه كرد.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور، عبدالرضا فولادوند مديركل آموزش و پرورش شهر تهران در ابتدای جلسه آموزش و پرورش شهر تهران را الگو برای سایر استان ها قلمداد نمود و از مدیران و شورای معاونین آموزش و پرورش شهر تهران خواست با تمام توان و بیشتر از گذشته فعالیت های خود را ادامه دهید.

در بخشي از اين جلسه شهناز کریمی ، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران، گزارش کاملی از اجرای طرح سنجش سال گذشته ارائه كرد.

وي همچنین نکاتی در خصوص طرح سنجش سال جاری بیان نمود و گفت : برنامه سنجش یک برنامه مشترک که توسط وزارت آموزش و پرورش، سازمان آموزش و پرورش استثنايي و وزارت بهداشت اجرا می شود.

كريمي در اين گزارش درباره اعضای ستاد سنجش ، وظایف ستاد ،مدارک مورد نیاز جهت سنجش ،شرایط پایگاه سنجش اولیه و مرحله مقدماتی در پایگاه اولیه سنجش نيز مواردي را بيان داشت.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران مسئولیت اجرای دقیق سنجش و معاینات در پایگاه ها را بر عهده مسئول پایگاه و با نظارت کارشناس مسئول و کارشناس تشخیص اداره آموزش و پرورش استثنایی و رئیس اداره سلامت اداره کل ، و همچنین مسئولیت اجرای دقیق برنامه معاینات بالینی پزشکی در مراکز خدمت جامع سلامت را بر عهده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان دانست.

وی ادامه داد: شروع فعالیت های پایگاه های سنجش نوآموزان پیش دبستان بعد از اتمام فعالیت پایگاه نوآموزان بدو ورود به دبستان و با هماهنگی ستاد سنجش استان و تایید شورای سیاست گذاری وبرنامه ریزی سنجش خواهد بود. 

کریمی در خصوص جهش تحصیلی دانش آموزان گفت: مدیران مدارس ابتدایی برای فردی که متقاضی جهش تحصیلی است با رعایت ضوابط و مقررات از طریق سامانه سنجش نسبت به ثبت اطلاعات فردی و خانوادگی و عماکرد درسی دانش آموزان و نوبت گیری جهت انجام مراحل ارزیابی و نوبت گیری جهت انجام مراحل ارزیابی هوش اقدام و آنان را به پایگاه های تخصصی ارجاع دهند.

 


١٠:١٥ چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨ -  شماره خبر: ١٨٠٧ - تعداد نمایش خبر: 157 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: