نسخه چاپي  ارسال به دوست

بدون شک نیروهای شاغل در آموزش و پرورش استثنایی، عاشق تر، متخصص تر و قوی تر هستند.
دکتر قدمی
بدون شک نیروهای شاغل در آموزش و پرورش استثنایی، عاشق تر، متخصص تر و قوی تر هستند.
صبح امروز دکتر حسینی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش با حضور در سازمان، نشست صمیمانه ای را با مدیران و کارکنان سازمان برگزار نمودند.

 

صبح امروز دکتر حسینی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش با حضور در سازمان، نشست صمیمانه ای را با مدیران و کارکنان سازمان برگزار نمودند. در ابتدای این نشست دکتر قدمی، معاون وزیر و رییس سازمان ضمن عرض خوشامد به دکتر حسینی و هیات همراه و تبریک اعیاد بزرگ پیش رو،  به معرفی سازمان و خدمات آن پرداختند.

دکتر قدمی گفت: یکی از شاخص های ارزیابی کیفی نظام های آموزشی دنیا میزان توجه به تفاوت های فردی می باشد. به این مفهوم که آیا نظام آموزشی برای دانش آموزانی که مقداری از میانگین فاصله می گیرند برنامه ی خاصی دارد یا خیر؟ به ویژه در کشور ما که موضوع عدالت آموزشی بسیار مورد اهمیت و توجه قرار دارد.

ایشان تبدیل دفتر کودکان استثنایی در ابتدای انقلاب اسلامی به سازمان آموزش و پرورش را یکی از نشانه های نمره قبولی نظام آموزشی کشور در موضوع پرداختن به تفاوت های فردی دانست.

دکتر قدمی با اشاره به تخصصی بودن سازمان، گفت: در بخش گزینش و جذب نیرو اساس بر شایسته سالاری و تخصص گرایی واقع شده است.

ایشان کاهش چشم گیر مشکلات موجود در آموزش و پرورش استثنایی در سنوات اخیر را نتیجه حرکت بر اساس مبانی مبتنی بر سند و برنامه محوری در سازمان دانستند.

رییس سازمان یکی از چرخش های تحولی سازمان را حرکت از آموزش به روش جداسازی به روش آموزش تلفیقی- فراگیر دانستند و به اقدامات گسترده ای که در جهت بسترسازی این نوع آموزش انجام شده است، اشاره نمودند. برنامه ارائه خدمات حمایتی برنامه دیگری بود که دکتر قدمی به آن پرداخت و خبر از بررسی بیش از 17000 پرونده در طول اجرای این طرح دادند. پرداخت حق سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان و نیز ارائه خدمات توانبخشی به دانش آموزان برنامه های دیگری بود که ایشان آماری در خصوص آن ها ارائه کردند.

گزارش مختصری از برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه، تحول در مناسب سازی، چاپ و توزیع کتب ویژه و توسعه کمّی و کیفی آموزش های مهارتی و حرفه ای در تمامی گروه های تحت پوشش نیز به عنوان برنامه های سازمان از طرف دکتر قدمی به سرپرست آموزش و پرورش و سایر حاضرین ارائه شد.

معاون وزیر در پایان سخنان خود با اشاره به تعدادی از موانع و چالش های رودرروی سازمان، ابراز امیدواری نمودند آقای دکتر حسینی با حمایت همیشگی خود، سازمان را در رفع چالش ها و موانع یاری کنند. پس از سخنان دکتر قدمی، خانم دکتر حسینی پور و آقای دکتر یعقوب نژاد، دو تن از کارکنان سازمان به نمایندگی از همکاران حوزه فعالیت خود، گزارشی از برنامه ها و اقدامات خود را ارئه نمودند.

 

 


١٤:٢٧ يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ -  شماره خبر: ١٩٠٢ - تعداد نمایش خبر: 579 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: