نسخه چاپي  ارسال به دوست

عشق، علاقه و مهر در تک تک معلمان ما وجود دارد
غفوریان در جمع مدیران مدارس استثنایی مازندران
عشق، علاقه و مهر در تک تک معلمان ما وجود دارد
گردهمایی مدیران مدارس استثنایی مازندران با حضور دکتر قدمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و آقای غفوریان معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی این سازمان برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی مازندران؛ با حضور آقای دکتر قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، دکتر غفوریان معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی و آقای نیکزاد مدیر کل آموزش و پرورش و میرشفیعی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش جلسه مدیران مدارس استثنایی استان مازندران در اردوگاه شهید مهدی زاده کانون پرورش فکری کودکان و نوجانان دلگشای چالوس برگزار شد.

در بخشی از این گردهمایی غفوریان معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به سوالات مدیران مدارس استثنایی درباره موضوعات مختلف پاسخ داد و پیرامون  مسائل  تلفیقی و فراگیر  و سیاست های سازمان مواردی را مطرح کرد. وی افزود: امروز در سطح کشور  بیش از ۷۰ هزار دانش آموز در طرح تلفیقی- فراگیر تحت پوشش هستند و این آمارها نشان می دهد که دیدگاه سازمان به سمت فراگیرسازی است.

معاون برنامه ریزی آموزشی و توان بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در مورد چاپ و توزیع کتب درسی، طرح خدمات حمایتی، سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان، جذب نیروهای طرحی و ... نیز گزارشی را ارائه کرد.

غفوریان تاکید کرد: ما امروز حدود دو هزار و صد دانش آموز اتیسم را تحت پوشش خود در سراسر کشور داریم که برخی از آن ها به صورت تلفیقی پوشش داده می شوند. ادعا نمی‌کنم مدارس ما استانداردهای لازم را دارند اما ادعا می‌کنیم که معلمان شایسته ای در این زمینه فعالیت می‌کنند.

غفوریان اضافه کرد: متاسفانه در دانشگاه های ما متخصصین برای آموزش به افراد اتیسم تربیت نمی شوند و این یکی از چالش های ماست.عشق، علاقه و مهر در تک تک معلمان ما وجود دارد و همین باعث می شود که معلمان ما به سمت دانش آموزان اتیسم بیایند و خدمات بهتری را به آنها ارائه دهند.

او در پایان تاکید کرد: در مهر امسال و تا یکی یا دو  هفته آینده مطالب آموزشی در خصوص آموزش مسایل جامعه و محتواهایی دیگر آموزشی را به بچه ها ارایه خواهیم کرد. همچنین یکی از برنامه های ما که با سازمان نوسازی مدارس در حال پیگیری آن هستیم موضوع استانداردسازی مدارس است که امیدواریم بتوانیم همه استاندارد های لازم را انجام دهیم.

 

 


١٣:٠٣ چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٨ -  شماره خبر: ١٩٧٠ - تعداد نمایش خبر: 465 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: