نسخه چاپي  ارسال به دوست

دیدار و گفتگوی اعضاء هیئت مدیره انجمن خیرین حامیان دانش آموزان استثنایی کشور با معاون وزیر و رئیس سازمان

دیدار و گفتگوی اعضاء هیئت مدیره انجمن خیرین حامیان دانش آموزان استثنایی کشور با معاون وزیر و رئیس سازمان
اعضاء هیئت مدیره انجمن خیرین حامیان دانش آموزان استثنایی کشور با معاون وزیر و رئیس سازمان دیدار و گفتگو نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛ به منظور آشنایی وارائه گزارش اجمالی از فعالیت های انجام یافته، اعضاء هیئت مدیره انجمن یادشده با رئیس سازمان به گفتگو نشستند.

رئیس هیئت مدیره آقای سلیمی آشتیانی، گزارشی از عملکرد فعالیت های ده ساله این انجمن از بدو تاسیس تا کنون را در خصوص حمایت های گوناگون از دانش آموزان با نیاز های ویژه در زمینه پوشاک، مواد غذایی ،لوازم التحریر،درمان، احداث و توسعه فضاهای آموزشی و ... ارائه نمود. سپس سایر اعضاءبه بیان نظرات و دیدگاه های خویش در جهت توسعه و گسترش زمینه های حمایتی پرداختتند. در این دیدار دکتر حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اشاره نمودند بنابر مطالعات انجام شده 90% از فعالیت های  پیرامون رفاه اجتماعی در جوامع توسعه یافته توسط خیرین صورت می پذیرد.

وی افزود، باتوجه به نیازهای متعدد گروه های هدف تحت پوشش این سازمان علاوه برتخصیص اعتبارات و منابع مالی دولت،  بخش عمده ایی از انتظارات مدارس استثنایی و دانش آموزان با نیازهای ویژه از طریق مشارکت خیرین صاحب دل برآورده می گردد.

ایشان خاطرنشان ساخت در هر سازمانی تشکیل کارگروه تسهیل گر امور مربوط به خیرین با این رسالت که در مسیر خدمت رسانی خیرین محترم رافع موانع و چالش ها باشند ضروری به نظر می رسد. وی همچنین به طرح مشارکت فراگیر با هدف ایجاد فرهنگ انجام کار خیر در همه ی اقشار جامعه اشاره نمودند و انواع مشارکت از قبیل هنریاری، ورزش یاری، دانش یاری را ذکرنموده و همچنین تشکیل انجمن خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار دانش آموزی را با هدف آموزش و توسعه فرهنگ انجام کار خیر پیشنهاد نمودند.

حسینی در پایان یادآور گردید در زمینه احداث و توسعه فضا های آموزشی فرهنگی و توانبخشی برای دانش آموزان با نیاز های ویژه طرح جامع آمایش سرزمین تدوین و تهیه گردیده است که به روز رسانی آن نیز در حال انجام است. وی اظهار امیدواری نمود با مساعدت خیرین تکمیل پروژه های نیمه تمام و احداث فضا های مورد نیاز دانش آموزان با نیاز های ویژه در سطح کشورمیسر گردد.

 

 


 

 


١٦:٤٥ سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨ -  شماره خبر: ٢١٣١ - تعداد نمایش خبر: 483 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: