نسخه چاپي  ارسال به دوست

پوشش تحصیلی دانش آموزان شناسایی شده، با اختلال طیف اتیسم
دکتر حسینی در جلسه با انجمن اتیسم
پوشش تحصیلی دانش آموزان شناسایی شده، با اختلال طیف اتیسم
همه دانش آموزان واجد شرایط ، با اختلال طیف اتیسم، که در سیستم سنجش شناسایی شده اند ،تحت پوشش خدمات آموزشی و پرورشی وتوانبخشی قرار گرفته اند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور: دکتر سید جواد حسینی در جلسه مشترک انجمن اتیسم و تعدادی از والدین دانش آموزان، با اختلال طیف اتیسم، گفت: سیاست سازمان آموزش وپرورش گسترش پوشش تحصیلی دانش آموزان در گروههای مختلف نیازهای ویژه، به صورت کمی وکیفی است.

وی با اشاره به دو رویکرد، سازمان آموزش و پرورش استثنایی در برنامه ریزی ها وسیاست گذاری ها، گفت: برنامه ها و سیاست های این سازمان دانش بنیان ، مشارکت محور است.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی ایجاد کارگروه کاربست مطالعات و طرحهای ملی و بین المللی در استاندارد سازی برنامه های سخت افزاری و نرم افزاری سازمان را در راستای سیاست های مشارکت محور برشمرد و گفت:این کارگروه از صاحب نظران حوزه آموزش وپرورش استثنایی، مدیرانی که دراین حوزه تجارب ارزنده ای دارند و برخی از اولیاء و معلمان مجرب تشکیل می شود، که دراین رویکرد انجمن ها وتشکل ها نیز برای سازمان یک فرصت محسوب می شوند.

وی با تاکید بر ایجاد شبکه های انجمن های فعال در حوزه دانش آموزان با اختلال طیف اتیسم گفت،  با ایجاد حلقه های کیفیت بخشی می توانیم در راستای هم افزایی، در ارائه خدمات موثر به دانش آموزان این طیف فعالیت کنیم.

حسینی متناسب سازی در همه فرآیندهای ذینفع در بهبود کیفیت آموزش وپرورش را زمینه ساز گسترش آموزش وپرورش  فراگیر برشمرد و گفت، در این راستا متناسب سازی، فضا وتجهیزات، نیروی انسانی و سایر مولفه های تاثیر گذار در آموزش و پرورش در اولویت برنامه های سازمان قراردارد.

یادآور می گردد ، دراین جلسه نمایندگان انجمن اتیسم نکات ومسائلی رادر خصوص،پوشش تحصیلی دانش آموزان با اختلال طیف اتیسم و تشکیل جلسات مشترک سازمان آموزش وپرورش استثنایی با انجمن های اتیسم مطرح نمودند.

 

 

 

 

 


١٧:٠٢ سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨ -  شماره خبر: ٢٤١٦ - تعداد نمایش خبر: 409 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: