نسخه چاپي  ارسال به دوست

 تولید پوستر آموزش جهت یابی و حرکت ویژه مدارس خاص و پذیرا گروه آسیب دیده بینایی سراسر کشور

تولید پوستر آموزش جهت یابی و حرکت ویژه مدارس خاص و پذیرا گروه آسیب دیده بینایی سراسر کشور
نظر به اهمیت مهارت جهت یابی و حرکت برای فرد نابینا، تربیت نیروی متخصص جهت آموزش مفاهیم فوق و حفظ شان و کرامت انسانی نابینایان و هدایت صحیح ایشان در مواقع لزوم، هدف اصلی برنامه تهیه پوستر جهت یابی و حرکت می باشد.

 

به گزارش معاونت برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور؛ تهیه و تولید پوسترهای آموزشی در حیطه جهت­یابی و حرکت برای اولین بار در سطح کشور جهت استفاده همکاران در مراکز ویژه و پذیرا، اولیا و دانشجویان از بهمن ماه 97 در واحد نابینایان  معاونت آموزشی و توانبخشی سازمان  کلید خورد.

      توجه به اهمیت مهارت جهت یابی و حرکت برای فرد نابینا، تربیت نیروی متخصص حهت آموزش مفاهیم فوق و حفظ شان و کرامت انسانی نابینایان و هدایت صحیح ایشان در مواقع لزوم، هدف اصلی برنامه فوق می­باشد. طی این برنامه قرار است مفاهیمی چون حرکت با راهنمای بینا، نحوه تردد در پله­ها و فضاهای باریک و..... با کمک تصاویر آموزش داده شود. پیش بینی می­شود در گام اول محصول نهایی این برنامه در سال تحصیلی 99-1398 در تمامی مدارس ویژه و پذیرا سراسر کشور توزیع گردد. همچنین به منظور فرهنگ سازی در سطح جامعه پوسترهای فوق در اختیار ارگان­های دیگر از جمله شهرداری و صدا و سیما و ...  قرار خواهد گرفت.

 


١٥:٢٥ چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨ -  شماره خبر: ١٧١٤ - تعداد نمایش خبر: 210 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: