نسخه چاپي  ارسال به دوست

ترویج فرهنگ نماز و ارزش های نهفته در مناسبت ها
دکترحسینی در جلسه اعضای شورای بسیج شهید مفتح
ترویج فرهنگ نماز و ارزش های نهفته در مناسبت ها
دکتر حسینی بسیج مستضعفین را تجربه موفقی پس از انقلاب دانست همانگونه که امام خمینی (ره) آن را شجره طیبه نامید.

 

به گزارش خبرنگار اداره کل توسعه مدیریت و پشتیبانی؛ دکتر حسینی بسیج مستضعفین را تجربه موفقی پس از انقلاب دانست همانگونه که امام خمینی (ره) آن را شجره طیبه نامید. وی با بیان اینکه ما تجربه موفق حضور بسیج در هشت سال دفاع مقدس را شاهد بودیم،  تصریح کرد: که این تجربه بعد از دفاع مقدس در عرصه های دیگر از جمله جهاد سازندگی، علمی و فرهنگی  و اقتصادی و اجتماعی هم ظهور و بروز داشته و توقع و اتکاء نظام هم به این هسته اصلی و نیروهای وفادار به انقلاب است. 
دکتر حسینی بیان نمود: مناسک گذار در مردم شناسی به مناسبت هایی مثل هفته دفاع مقدس، هفته بسیج، ایام محرم، ماه رمضان، دهه فجر، شهادت ها ، میلادها و به طور کلی ایام الله اطلاق می شود که ظرفیت جریان سازی فرهنگی دارند و از این طریق جریان های فرهنگی را می توان تولید و باز تولید کرد. مناسک گذار از نظر ایشان دو هدف دارد یکی گرامی داشت زمانی است که به مناسبتی خاص منتهی می شود و دیگری ترویج ارزش های نهفته در آن مناسبت می باشد که مهمترین هدف است.
حسینی افزود: شعار ما ترویج ارزشها و اصلاح روشها است، روشهایی که می تواند تاثیرگذارتر، مدرن تر و اصلاح یافته تر باشد.وی در همین راستا، کلید واژه فعالیت های اخلاقی و دینی را تحت عنوان قنات مطرح کرد و بیان داشت: مجموعه فعالیت های قرآن ، نماز ، امام شناسی و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را شامل می شود که باید به صورت کمی و کیفی توسعه بدهیم و بسیج می تواند کمک زیادی در این بخش نماید.
دکتر حسینی اظهار داشت یکی از بهترین سندها به ویژه در بخش دانش آموزی همین سند نماز است که باید تقویت و گسترش یابد و همین طور اهداف تعیین شده در بسیج نیز باید در راستای اهداف سازمانی تنظیم و اقدام می شود.

 


١٥:١٥ شنبه ٩ آذر ١٣٩٨ -  شماره خبر: ٢٢١٦ - تعداد نمایش خبر: 337 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: