نسخه چاپي  ارسال به دوست

برگزاری دوره آموزشی تغییرات سایبری مرکز بسیج فرهنگیان
آموزش تغییرات سایبری و فضای مجازی
برگزاری دوره آموزشی تغییرات سایبری مرکز بسیج فرهنگیان
دوره آموزشی آشنایی با تغییرات سایبری و تأثیر آن بر دانش آموزان در مرکز بسیج فرهنگیان برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار اداره کل توسعه مدیریت و پشتیبانی؛ روز یکشنبه اول دیماه 1398 جلسه ای  در سالن اجتماعات وزارت آموزش و پرورش با موضوع سواد سایبری، فرصت ها و تهدیدها در تعلیم و تربیت اسلامی تشکیل شد .

دکتر امیر خوراکیان معاون مرکز ملی فضای مجازی تغییرات سایبری و مجازی را در عرصه های مختلف محتوی آثار عمیق و گسترده دانسته و لزوم بهره مندی از این فضا را در این می بیند که به نقشه و مسیر حرکت واقف باشیم.

اولین مسأله و موضوع مخاطب در تعلیم و تربیت (دانش آموز) است . حال باید دید ویژگیهای فضای مجازی و تغییرات مربوط به آن تا چه اندازه می تواند مخاطب ما را تحت تأثیر قرار دهد؟ آیا دانش آموز فعلی با دانش آموز ده سال آینده یکسان خواهد بود ؟ مهم این است که بدانیم نسل جدید نسل دیجیتالی و مدرن است در حالیکه ما مهاجران این فضا هستیم  این نسل بومیان این فضا هستند و دسترسی دانش آموزان به فضای مجازی عادات ذهنی، شیوه زندگی، تفکّر و نوع نگاه ایشان را تغییر می دهد. بنابر این در ابعاد یادگیری با محیط، با یک موجود متفاوتی در آینده نزدیک مواجه خواهیم شد. اما مسائلی که دانش آموز را تحت تأثیر قرار می دهد: 1-اعتیاد اینترنتی 2-تأثیر درخواب که تعیین کننده شرایط جسمی و یادگیری است. 3-کاهش ارتباطات 4-شکاف یا تضاد نسلی 5-فضای مجازی و مسئله جنسی 6-خشونت و پرخاشگری 7-تأثیر بر معلّم 8-تغییر محتوای آموزشی 9-ورود شرکت های بزرگ مجازی در حوزه آموزشی 10-شخصی سازی آموزشی 11-کالا سازی آموزشی که همه چیز بر محور اقتصاد می چرخد. 12-تغییر جایگاه و کیفیت آموزشی است.

 


٠٨:٥٦ چهارشنبه ١١ دی ١٣٩٨ -  شماره خبر: ٢٣٥٨ - تعداد نمایش خبر: 246 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: