نسخه چاپي  ارسال به دوست

آموزه های قرآنی در ایجاد بصیرت و آگاهی
همایش بصیرت و ولایت مداری
آموزه های قرآنی در ایجاد بصیرت و آگاهی
مرکز بسیج وزارت آموزش وپرورش همایش بصیرت و ولایت مداری را در 10 دیماه 1398 برگزار کرد.

 

به گزارش خبرنگار اداره کل توسعه مدیریت و پشتیبانی؛ روز سه شنبه 10 دیماه 1398 جلسه ای  با حضور فرماندهان پایگاه های وزارت آموزش و پرورش با قرائت آیاتی از کلام ا... مجید تشکیل شد . در ابتدای جلسه آقای محمدزاده معاون وزیر و فرمانده مرکز بسیج وزارت به حاضرین جلسه خیرمقدم گفته و میلاد حضرت زینب (س) را تبریک عرض نمودند.

در بخش میانی آقای کاظمی معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش از زحمات بی شائبه آقای مرادی رئیس سابق سازمان بسیج تقدیر نموده و نکاتی را در باب بصیرت، خدمت مدعوین جلسه به شرح ذیل ارایه نمودند.

آقای کاظمی نام گذاری همایش 9 دی را بسیار دقیق خواند چرا که در آن روز چنین تجربه ای با چنین وسعت بوجود نیامده بود و دشمن نظام اسلامی (آمریکا) که با دوستان شرقی و غربی اش دایم در حال تفرقه افکنی و ایجاد شکاف بین مردم و مسؤولین بوده و همیشه در پی فرصتی نو برای تخریب اذهان ملت است، با این همایش وسیع اهداف منکر و پلیدش در نطفه کور و همه نقشه ها و توطئه هایش نقش بر آب شد.

9 دی متعلق به یک جریان، گروه و حزب نیست بلکه متعلق به عموم مردم و جریانات سیاسی کشور و همه اقشار مردم است که با قدرت در مقابل دشمن ایستاده و با الطاف پروردگار و رهنمودهای رهبر معظّم انقلاب عزّت و سربلندی مردم را رقم زد.

کاظمی گذری به دوران ائمه اطهار و معصومین زد بدین منظور که تنها دلیل عدم تشکیل حکومت اسلامی در آن زمان، ساده اندیشی و عدم بصیرت مردم بود که ولایت را نشناخته و از ایشان پیروی نکردند. همانند دوران امام علی (ع) که تمامی جریانها را تبیین نمودند ولی جمود فکری اعضای گروه منجر به اشتباه و مسیر غلط شد.

آقای کاظمی در پایان اشاره نمودند یکی از ارزش های راهبردی قرآن (بصیرت) است و متد دشمن ایجاد شک و شبه است که آنرا با جلوه ای نیکو و جذّاب ارایه می نماید . بنابراین باید هوشیار باشیم و به سادگی اسیر ظواهر فریبنده و دست پیچ دشمن نیرنگ باز، نشویم که تنها راه رسیدن به بصیرت و آگاهی انس با قرآن، خرد ورزی و تقوی پیشه نمودن، زهد و عدم دلبستگی های دنیوی است.

 


٠٩:٠٤ چهارشنبه ١١ دی ١٣٩٨ -  شماره خبر: ٢٣٥٩ - تعداد نمایش خبر: 181 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: