نسخه چاپي  ارسال به دوست

درخشش دانش آموز با نیاز ویژه کردستانی در مسابقات دوصحرانوردی قهرمانی نابینایان کشور

درخشش دانش آموز با نیاز ویژه کردستانی در مسابقات دوصحرانوردی قهرمانی نابینایان کشور
اسرا مرادی دانش آموز با نیاز ویژه دارای آسیب بینایی استان كردستان در مسابقات دوصحرانوردی قهرمانی نابینایان کشور خوش درخشید.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، خلیل رنجبر رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان با اعلام این خبر اظهارداشت: در رقابت‌های دو صحرانوردی قهرمانی نابینایان بانوان کشور که در رده های سنی جوانان و بزرگسالان طی روزهای 26 تا 28 بهمن ماه به میزبانی مجموعه ورزشی شهید هرندی تهران برگزار شد؛ اسرا مرادی دانش آموز تلفیقی فراگیر دارای آسیب بینایی مدرسه پارسای سنندج با کسب مقام دوم، نشان نقره را برگردن آویخت.

رییس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان افزود : در این رقابت‌ها ۸۰ ورزشکار به نمایندگی از ۱۵ استان سراسر کشور حضور داشتند و رقابت‌های خود را در سه کلاس B1، B2و B3 دردو رده سنی جوانان و بزرگسالان وبه مسافت 5کیلومتر درگروه آقایان و 3کیلومتردر گروه بانوان برگزار کردند.

رنجبر گفت :در نتایج انفرادی رده سنی جوانان این رقابت ها، اسرا مرادی دونده با نیاز ویژه کردستان موفق شد در کلاس B1مقام دوم را کسب کند و نشان نقره را به خود اختصاص بدهد.

گفتنی است؛ در قانون و آئین نامه مسابقات دوومیدانی نابینایان، یک ورزشکار بینا دونده را تا پایان مسافت همراهی می‌کند و در صورت کسب عنوان، دونده همراه نیز صاحب مدال و حکم قهرمانی می‌شود.

سارا محمدی به عنوان دونده همراه اسرا مرادی را تا پایان خط مسافت دو کیلومتر همراهی کرد و جایگاه دوم و نشان نقره را از آن خود کرد.

 


٠٩:٤١ چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧ -  شماره خبر: ١٦٤٧ - تعداد نمایش خبر: 112 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: