نسخه چاپي  ارسال به دوست

فراگیرسازی و توسعه عدالت آموزشی مقدمات آینده سالم و شاد را فراهم می کند
کردستان
فراگیرسازی و توسعه عدالت آموزشی مقدمات آینده سالم و شاد را فراهم می کند
رییس آموزش وپرورش استثنایی کردستان گفت: فراگیر سازی و توسعه عدالت آموزشی مقدمات آینده سالم وشاد را برای دانش آموزان با نیازهای ویژه فراهم می کند.

 

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش استثنایی کردستان، خلیل رنجبر صبح امروز در مراسم روز ملی کودکان با نیازهای ویژه ،فرصت های برابر که همزمان با 13 مهرماه و اولین روز از هفته ملی کودک در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مرکز بهاران سنندج برگزار گردید اظهار داشت: تحصیل دانش آموزان در مدارس عادی درکنار همسالان خود و مناسب سازی محیط های آموزشی در راستای تحقق شعار عدالت آموزشی و ایجاد فرصت های برابر برای همه در سیستم آموزش وپرورش کشور در حال گسترش است.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با اشاره به تحصیل نزدیک به 6 هزار دانش آموز دیر آموز، دارای اختلالات یادگیری و تحت آموزش و پرورش تلفیقی فراگیر در مدارس عادی استان افزود: آموزش وپرورش با نیازهای ویژه استان به این دانش آموزان خدمات آموزشی، پرورشی، حمایتی وتوانبخشی ارائه می کند.

رنجبر با بیان اینکه آموزش فراگیر نوعی تغییر در نظام آموزشی برای انطباق با دانش آموزان است تصریح کرد: در آموزش فراگیر نیازهای آموزشی تمام دانش آموزان خصوصاً دانش آموزان با نیازهای ویژه شناسایی شده، تلاش می گردد این دانش آموزان برای زیستن در جامعه عادی سازگاری و آمادگی های لازم را کسب نمایند.

وی افزود: کودکان با نیازهای ویژه باید نحوه زندگی را درجامعه و در تعامل با همسالان خود بیاموزند از این رو آموزش های تلفیقی یکی از اهداف اساسی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور است و هیچ دانش آموزی نباید به دلیل معلولیت و یا بیماری از حق طبیعی خود یعنی آموزش و یادگیری به صورت برابر بازماند.

در ادامه رنجبر خاطرنشان کرد: برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه باید فرصت های را فراهم کرد تا علاوه بر کسب توانایی های تحصیلی مهارت های را برای زندگی در جامعه کسب کنند و بتواند به گونه ی مؤثرتر با مشکلات و دشواری زندگی سازگار شده، مسئولیت های اجتماعی و شخصی زندگی را بهتر پذیرفته و توانمندی های خود را بروز دهند.

 

 


١٠:٣٢ يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨ -  شماره خبر: ٢٠٥٢ - تعداد نمایش خبر: 167 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: