نسخه چاپي  ارسال به دوست

550 دانش آموز با نیاز های ویژه شنوایی در مدارس استان کرمان مشغول تحصیل هستند
کرمان
550 دانش آموز با نیاز های ویژه شنوایی در مدارس استان کرمان مشغول تحصیل هستند
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: 550 دانش آموز با نیاز های ویژه شنوایی در مدارس استان کرمان مشغول تحصیل هستند.

 

  به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استثنایی استان؛ مهران باهری در همایش فرهنگی ورزشی عاشقان بی صدای امام حسین(ع) به مناسبت روز جهانی ناشنوایان افزود: از این تعداد 278 نفر در مدارس ویژه دانش آموزان استثنایی مشغول تحصیل هستند و 222 نفر نیز به صورت تلفیقی فراگیر در مدارس عادی تحصیل می کنند.

باهری فرهنگ سازی در زمینه نحوه حضور موثر و مفید یک فرد دارای معلولیت شنوایی در جامعه را از مهمترین اهداف برگزاری این همایش دانست و اظهار کرد: کم شنوایی و ناشنوایی به دلیل عدم برقراری ارتباط موثر متاسفانه سخت ترین نوع معلولیت است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان  از تحصیل 4 هزار و 676 دانش آموز با نیاز های ویژه در مدارس استثنایی استان خبر داد و اظهار کرد: شعار آموزش و پرورش استثنایی در سال تحصیلی جدید«رساندن خدمت به خدمت گیرنده است».

مهران باهری همچنین از برپایی جشن های ویژه هفته جهانی کودک در مدارس استثنایی توان خواهان و جابر با همکاری شهرداری کرمان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل آموزش و پرورش استان خبر داد.

وی ضمن تقدیر تشکر از سرپرستی بانک کشاورزی استان گفت: این مراسم با شکوه نیز با همکاری بهزیستی، آموزش و پرورش، هیئت ورزش های ناشنوایان استان و بانک کشاورزی برگزار شد و خوشبختانه بانک کشاورزی قول مساعدی در زمینه افتتاح حساب برای دانش آموزان ناشنوایی سراسر استان داد.

گفتنی است: در حاشیه این مراسم دانش آموزان ناشنوا کارهای هنری خلق شده توسط خود را به مدیر کل آموزش و پرورش، مدیر کل ورزش و جوانان، سرپرستی بانک کشاورزی و مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مس کرمان اهدا کردند.

بر پایه این گزارش همایش فرهنگی ورزشی عاشقان بی صدای امام حسین (ع) به مناسبت هفته جهانی ناشنوایان در مجتمع توریستی گردشگری پالیز کرمان برگزار شد.

 

 


١٠:٥٤ يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨ -  شماره خبر: ٢٠٥٣ - تعداد نمایش خبر: 163 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: