نسخه چاپي  ارسال به دوست

سنجش سلامت بیش از 47 هزار نوآموز در مازندران
مازندران
سنجش سلامت بیش از 47 هزار نوآموز در مازندران
دبیر اجرایی سنجش سلامت نوآموزان مازندران از ارزیابی بیش از 47 هزار نوآموز استان در این طرح خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استثنایی مازندران  سید حسین قاسمی  با بیان این‌که 22667 هزار  نوآموز بدو ورود به پایه اول دبستان  و 24289 هزار نوآموز پیش دبستانی از 1تیر تا 30 شهریور توسط بیش از سیصد کارشناس متخصص در 38 پایگاه سنجش ثابت و سیار در سطح استان ارزیابی شده‌اند، وی اظهار کرد: 38 هزار و 933 نوآموز پس از مراحل ارزیابی اولیه و تخصصی برای ثبت‌نام در مدارس عادی معرفی شدند.

وی افزود: تاکنون 7193 نوآموز برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی شناسایی شده‌اند که از این تعداد یک هزار و 848 نفر به مشکل بینایی، 1095  نفر به مشکل شنوایی و 67  نفر به اختلالات جسمی‌حرکتی مشکوک هستند.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنائی مازندران  ادامه داد: همچنین چهار  هزار و 183 نفر برای انجام مرحله تخصصی آمادگی تحصیلی  ارجاع شده اند که جایگاه آموزشی آن‌ها پس از گذراندن مراحل تخصصی ارزیابی سلامت مشخص خواهد شد.

دبیر اجرایی سنجش سلامت استان در مورد سنجش دانش آموزان جا مانده یادآور شد این دانش آموزان با هماهنگی واحد آموزش ابتدایی ادارات  آموزش و پرورش شهرستان و مناطق و آموزش و پرورش استثنایی استان ارائه طریق خواهند شد.

 


١١:٥٥ يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨ -  شماره خبر: ٢٠٥٧ - تعداد نمایش خبر: 162 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: