نسخه چاپي  ارسال به دوست

 آموزش نکات بهداشتی در خصوص کنترل ویروس کرونا  به 71 هزار نفر از اولیاء دانش آموزان با نیاز های ویژه
دکتر سید جواد حسینی خبر داد؛
آموزش نکات بهداشتی در خصوص کنترل ویروس کرونا به 71 هزار نفر از اولیاء دانش آموزان با نیاز های ویژه
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، 2 هزار و 476 ساعت کلاس آموزش نکات بهداشتی در خصوص کنترل و پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا برای 71 هزار نفر از والدین دانش آموزان با نیاز های ویژه در سراسر کشور برگزار شده است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی دکتر سید جواد حسینی در مصاحبه با خبرنگاران افزود: علاوه بر این، 17 هزار و 243 ساعت مشاوره تلفنی در خصوص کنترل و پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا به والدین دانش آموزان با نیازهای ویژه داده شده است.

وی افزود: بیش از 3 هزار و 800 نفر از کادر اداری، مدیران، معلمان ونیروهای خدماتی و بیش از 5 هزار و 100 راننده سرویس دانش آموزان با نیاز های ویژه نیز آموزش های لازم در خصوص رعایت نکات بهداشتی را دریافت کرده اند که اکثر این آموزش ها با استفاده از ظرفیت فضای مجازی بوده است.

معاون وزیر با بیان اینکه 225 نیروی مراقب سلامت در مدارس استثنایی به ارائه خدمات می پردازند اظهار داشت: علیرغم  کمبود نیروی مراقب سلامت در مدارس، پوسترهای بهداشتی و آموزشی مربوط به کرونا ویروس در بیش از 95 درصد مدارس استثنایی توزیع و نصب شده است و تمامی مدارس نیز به  مخزن صابون مایع تجهیز شده اند.

 حسینی در پایان با اشاره به راهکارهای کاهش اضطراب و مدیریت استرس در مقابل بحران کرونا افزود: در اختیار گذاشتن بسته های مداخله ای و شناسایی و ارجاع  مخاطبین جهت مشاوره های فردی  از جمله راهکارهای استان ها جهت کاهش اضطراب دانش آموزان با نیاز های ویژه می باشد.

 

 

 


١٥:٤٦ يکشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٨ -  شماره خبر: ٢٦٦٢ - تعداد نمایش خبر: 138 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: