نسخه چاپي  ارسال به دوست

مناسب سازی معابر منتهی به مدارس/ ایجاد کمیته های آموزش و مناسب سازی فضای مجازی در شورای کشوری مناسب سازی   ‏
دکتر حسینی مطرح کرد ؛
مناسب سازی معابر منتهی به مدارس/ ایجاد کمیته های آموزش و مناسب سازی فضای مجازی در شورای کشوری مناسب سازی ‏
با حضور وزیر راه و شهر سازی سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی در محل وزارت راه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی دکتر سید جواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در این نشست به طرح چند موضوع پرداخت و اظهار کرد: ‏ با توجه به ابلاغ ضوابط و مقررات شهرسازی  برای افراد دارای معلولیت با ویرایش سوم در سال  ۱۳۹۸ به تمامی دستگاه ها ونیز ملزم نمودن مناسب سازی پیاده روها و خیابانها و دسترسی پذیری برای افراد با آسیب بینایی میتوان این مناسب سازی را  برای همه گروه های معلولیت از جمله معلولین جسمی حرکتی، ناشنوایان، نابینایان، کم توانان ذهنی، اتیسم  و تمامی معلولین تسری داد.
 
معاون وزیر با بیان اینکه معابر و فضاهای منتهی به مدارس، فضاهای همیشگی مورد  استفاده دانش آموزان با نیازهای ویژه است اظهار کرد: مناسب سازی این فضا ها از اهمیت ویژه تر و ضروری تری برخوردار است که از وزیر محترم راه و شهرسازی تقاضا می شود به این موضوع مهم اهتمام جدی مبذول نمایند.

وی خواهان آموزش و توانمندسازی دانشجویان معماری و عمران در  خصوص آشنایی با مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت شد و گفت: ‌در راستای ایجاد نگرش در این گروه از دانشجویان نسبت به حقوق معلولان،  باید توانمند سازی لازم صورت پذیرد.

وی افزود: سومین نکته آنکه تمدید پروانه فعالیت مهندسان تحت پوشش نظام مهندسی منوط به گذراندن دوره های شناخت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت باشد زیرا  این موضوع می‌تواند در توانمندسازی مهندسین و هم حساسیت ایشان نقش مهمی را ایفا نماید.

حسینی با بیان اینکه چهارمین مورد مربوط به ساختار ستاد مناسب سازی می شود اظهار کرد: این ستاد  دارای سه کمیته فنی به مسئولیت وزارت کشور، کمیته حقوقی به مسئولیت بنیاد شهید و کمیته آموزش و روابط عمومی به مسئولیت صدا و سیما است که دو موضوع را میتوان به آن  اضافه نمود.

وی افزود: اول اینکه کمیته آموزش از روابط عمومی جدا شود و مسئولیت آن به وزارت آموزش و پرورش و سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور واگذار شود و دوم آنکه با توجه به اهمیت دنیای مجازی و ارائه خدمات مناسب سازی شده در این فضا، کمیته مناسب سازی فضای مجازی با مسئولیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ساختار اضافه گردد

 


١٣:٢٠ سه شنبه ٦ آبان ١٣٩٩ -  شماره خبر: ٣٦٠٨ - تعداد نمایش خبر: 461 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: