نسخه چاپي  ارسال به دوست

دکتر قدمی: محصول این مسابقات؛ امید، نشاط و استعدادیابی دانش آموزان است.
افتتاحیه مسابقات کشوری دانش آموزان دختر
دکتر قدمی: محصول این مسابقات؛ امید، نشاط و استعدادیابی دانش آموزان است.
صبح امروز افتتاحیه مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی کشوری دانش آموزان دختر با نیازهای ویژه برگزار شد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، مراسم افتتاحیه مرحله کشوری بیستمین دوره مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی دانش آموازان دختر با نیازهای ویژه با حضور دکتر قدمی رئیس سازمان استثنایی؛ فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران؛ اولادقبا نماینده مجلس شورای اسلامی، کریمی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران و مربیان و دانش آموزان دختر با نیازهای ویژه در محل سالن میلاد دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی برگزار  شد.

دکتر قدمی با گرامی داشت روز عرفه، روز شناخت و خودشناسی و تبریک عید سعید قربان، عید بندگی و عبودیت، ابراز امیدواری نمود تا این دوره از مسابقات زمینه ای باشد تا در کنار دانش آموزان عادی، به آموزش و پرورش و توانبخشی دانش آموزان با نیازهای ویژه هم توجه بیشتری شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور افزود: در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال حاضر بیش از 900 میلیارد تومان برای آموزش و پرورش شما دانش آموزان عزیز هزینه می شود و در کنار فعالیت های آموزشی؛ فعالیت های فرهنگی و ورزشی با هدف کسب مهارت های فکری؛ جسمی، روانی؛ اجتماعی در دانش آموزان تقویت شود.

وی محصول این مسابقات را امید، نشاط و استعدادیابی دانش آموزان دانست و ادامه داد: این مسابقات کمک می کند تا با شناسایی دانش آموزان مستعد؛ بهترین را انتخاب شده و با هماهنگی فدراسیون جانبازان و معلولین، فدراسیون نابینایان و کمیته ملی پاراالمپیک زمینه حضور شما در صحنه های مختلف داخلی و خارجی فراهم شود.

ایشان با اشاره به حضور پرشور و نشاط دانش آموزان در این مسابقات، ابراز امیدواری نمود تا این مسابقات موجبات افزایش و ارتقای مشارکت و همراهی و دوستی و شادی در بین دانش آموزان با نیازهای ویژه را فراهم نماید.

همچنین در این مراسم فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز ضمن عرض خیر مقدم با تقدیر از دست اندرکاران اجرای این دوره از مسابقات؛ اظهارداشت: مسابقات فرهنگی و ورزشی کمک می کند تا زمینه شکوفایی استعدادهای دانش آموزان به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های کشور فراهم شود.

وی با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه نیروی انسانی و ارجحیت آن نسبت به منابع طبیعی افزود: شکوفا نمودن توانایی های نیروی انسانی از جمله اصول اساسی می باشد و بر امر پرورش و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه به عنوان سرمایه های انسانی کشور تصریح نمود.

 


١٣:٣١ يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨ -  شماره خبر: ١٩١٦ - تعداد نمایش خبر: 488 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: