نسخه چاپي  ارسال به دوست

نخستین مدرسه دانش آموزان دختر طيف اتيسم در شهر تهران افتتاح شد

نخستین مدرسه دانش آموزان دختر طيف اتيسم در شهر تهران افتتاح شد
نخستین مدرسه دانش آموزان دختر اُتیستیک( دارای اختلالات عصبی ) با نام «فرشتگان آسمانی» در منطقه 2 پایتخت با حضور معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور، این آیین با حضور محسن غفوریان معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش و شهناز کریمی رییس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران برگزار شد. 

اُتیسم به اختلالات عصبی شناختی گفته می شود که مبتلایان را از روابط اجتماعی دور می سازد و تخیل، تفکر و تکلم آنان را دچار اختلال می کند. 
مدرسه فرشتگان آسمانی در مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، دبستان و متوسطه فعالیت می کند و در زمان حاضر 40 دانش آموز در مقاطع پیش دبستانی و دبستان در این مدرسه تحصیل می کنند. 
دانش آموزان دختر اُتیستیک پیش از این مدرسه ای به صورت مستقل نداشتند و کلاس های درس آنان به صورت ضمیمه در مدرسه ای خاص دانش آموزان ناشنوا در منطقه 2 برگزار می شد که امسال مدرسه ای ویژه برای دانش آموزان دختر اُتیستیک اختصاص داده شد.
مدرسه فرشتگان آسمانی شامل 10 کلاس درس، اتاق های تکنولوژی آموزشی، بازی، بخش هایی مربوط به گفتاردرمانی، شنوایی سنجی و سالن کنفرانس است.
در کشور دو هزار و 100 و در شهر تهران 500 دانش آموز اُتیستیک تحصیل می کنند که آمار دانش آموزان پسر اُتیستیک نسبت به دختران بیشتر و 6 مدرسه در تهران به این دانش آموزان اختصاص داده شده است. 
امسال پنج هزار و 400 دانش آموز در تهران با نیازهای ویژه در گروه های آسیب دیده بینایی، شنوایی، کم توان ذهنی، جسمی- حرکتی، اُتیسم و چند معلولیتی در 52 مدرسه و مرکز استثنایی تحصیل می کنند. 
پنج مرکز مشکلات ویژه یادگیری و یک کانون فرهنگی تربیتی نیز به دانش آموزان با نیازهای ویژه خدمت رسانی می کنند. 

 


١٣:٥٠ چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧ -  شماره خبر: ١٢٩٦ - تعداد نمایش خبر: 693 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: