• انتشار: 1403/03/19 - 09:03
  • تعداد بازدید: 143
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور :

افزایش مشارکت خیرین مدرسه ساز در کشور با تعهد قریب به ۱۱ هراز میلیارد تومان در سال جاری

حجت الله الماسی در آیین افتتاح پبش دبستانی و دبستان مرحوم حاج مرتضی داوری با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۳۰۰۰ پروژه با مشارکت ۵۷ درصدی خیرین در کشور افتتاح شد بیان داشت: در سال جاری مشارکت خیرین مدرسه ساز در کشور با تعهد قریب به ۱۱ هراز میلیارد تومان افزایش بسیار چشمگیری داشته است

8891.mp3 افزایش مشارکت خیرین مدرسه ساز در کشور با تعهد قریب به ۱۱ هراز میلیارد تومان در سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش‌وپرورش استثنایی خراسان رضوی حجت‌الله الماسی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور در آیین افتتاح پیش‌دبستانی و دبستان مرحوم حاج مرتضی داوری ضمن آرزوی تداوم عمر بابرکت برای همه خیرین به‌ویژه خیرین مدرسه‌ساز گفت: خیرین مدرسه‌ساز در آسمان ایران ستاره‌هایی هستند که زمین را با عمل صالح خود نورانی می‌کنند و شبیه‌ترین افراد به اهل‌بیت پیامبر خیرینی هستند که با مجاهدت در مال خود، زمینه را برای پرورش و تربیت انسان‌ها فراهم می‌کنند و آسمان آموزش پرورش را روشن‌تر و منورتر می‌نمایند.

وی کار ماندگار خیرین را برگرفته از روایات و احادیث ذکر کرد و افزود: آیات بسیاری در رابطه باکار خیر و مشارکت در عمل صالح در قرآن ذکرشده است و مدرسه‌سازی بهترین باقیات‌الصالحات برای انسان محسوب می‌شود چراکه موجب توسعه علمی و استقلال جوانان می‌شود و در این راه خیرین مدرسه‌ساز منشأ خیروبرکت برای جامعه هستند.

 

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با اشاره به اهمیت خیرین مدرسه‌ساز در پیشبرد اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تعلیم و تربیت آینده‌سازان کشور از زحمات و تلاش‌های خیرخواهانه و خداپسندانه رضا داوری مقدم در ساخت و احداث این آموزشگاه تشکر و قدردانی نمود.

وی گفت: باوجوداینکه در طی سه سال اخیر روند بازسازی و احداث مدارس افزایش داشته است اما بازهم در جهت رفع کمبود فضای آموزشی، بازسازی و نوسازی مدارس راه طولانی را پیش روداریم.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه  همه دانش آموزان حق ادامه تحصیل‌دارند و هیچ دانش‌آموزی نباید از تحصیل بازبماند افزود: در حوزه آموزش‌وپرورش استثنایی حدود ۱۳۵ پروژه  در کشور برای گروه‌های مختلف استثنایی به‌ویژه طیف اتیسم  در حال ساخت است و امروز نیز شاهد افتتاح دوازدهمین پروژه در استان خراسان رضوی هستیم.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی بیان داشت:  با ساخت و احداث هر مدرسه ظلمت و جهالت زدوده می‌شود و  زمینه‌های رشد و پیشرفت آینده‌سازان کشور فراهم می‌گردد.
وی با اشاره به اینکه خدمت به دانش آموزان با نیازهای ویژه یک موهبت الهی است گفت: طبق روایات متعدد بالاترین خدمت، خدمت به بندگانی است که به‌نوعی از بعضی نعمت‌ها محروم هستند که در این راستا، خدمت به دانش آموزان با نیازهای ویژه پاداش خوبی نزد خداوند متعال دارد و از اعمال نیکو و حسنه محسوب می‌شود.

 

  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار ,اخبار استان ها,اخبار ریاست,خراسان رضوی
  • کد خبر : 8891
کلمات کلیدی
درخشان قنبری

درخشان قنبری