• انتشار: 1402/06/26 - 08:15
  • تعداد بازدید: 964
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

درخشش شش نفر از دانش آموزان با آسیب شنوایی در مسابقات جام جهانی کشتی

شش نفر از دانش آموزان با آسیب شنوایی که در قالب تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان کشورمان به مسابقات جام جهانی کشور قرقیزستان اعزام شده بودند، موفق به کسب مدال‎های خوش رنگ این دوره از مسابقات شدند.

7919.mp3 درخشش شش نفر از دانش آموزان با آسیب شنوایی در مسابقات جام جهانی کشتی

به گزارش معاونت آموزشی، پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، طریفی حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اعلام این خبر، عرصه ورزش را یکی از زمینههای بروز توانمندی‏ های دانش آموزان بانیازهای ویژه برشمرد و درخشش شش نفر از دانشآموزان ناشنوا که در قالب تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان کشورمان به مسابقات جام جهانی کشتی، اعزام شده بودند را تجلی عزم و اراده این عزیزان دانست.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: کسب موفقیت هایی از این دست توسط دانشآموزان ورزشکار، لزوم همکاری­ های نهادهای ورزشی کشور با آموزش و پرورش و همسو نمودن برنامهها در سطوح کلان برنامهریزی را بیش از پیش نمایان میسازد.

طریفی حسینی کسب عنوان نایب قهرمانی در کشتی آزاد و مقام سومی کشتی فرنگی را به دانش آموزان، اولیای آنان و جامعه ورزش کشور تبریک گفت و از تلاشهای ارزنده تمامی مربیان و دست اندرکاران، قدردانی نمود.

لازم به ذکر است در کشتی آزاد؛علی رضا رمضانی از استان اصفهان مدال طلا 57 کیلوگرم، شاهرخ شکوهی از استان خراسان رضوی نقره 61 کیلوگرم و درکشتی فرنگی؛ مهدی بزی از استان سیستان و بلوچستان طلا 55کیلوگرم، حسین حسینی از استان چهارمحال و بختیاری طلا 82 کیلوگرم، مهدی علیدادی از استان چهارمحال و بختیاری نقره 77 کیلوگرم و  آرمان گراوند از استان لرستان برنز 67 کیلوگرم را از آن خود نمودند.

خاطرنشان میگردد رسول طالبی دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان رضوی، کشتی­ گیران ناشنوا را در این دوره از مسابقات، هدایت و همراهی نمود.

  • گروه خبری : اخبار ,اخبار موضوعی,اخبار ریاست
  • کد خبر : 7919
کلمات کلیدی
زهرا  ملک زاده

زهرا ملک زاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید