• انتشار: 1402/05/22 - 20:17
  • تعداد بازدید: 631
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی:

ورزش دانش آموزی مهمترین زیرساخت ورزش کشور و مبنایی برای ورزش همگانی و قهرمانی است

7479.mp3 ورزش دانش آموزی مهمترین زیرساخت ورزش کشور و مبنایی برای ورزش همگانی و قهرمانی است
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مراسم افتتاحیه بیست و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه که به میزبانی شهر تهران برگزار شد گفت:رویکرد اصلی وزارت آموزش و پرورش تلاش برای تحقق تربیت همه ساحتی و کیفیت بخشی به جریان تربیت است. ساحت تربیت زیستی و بدنی هم فی نفسه هدف و غایت تربیتی است و هم ابزاری برای تحقق سایر ساحت های تربیتی از جمله ساحت تربیت اعتقادی و عبادی و اخلاقی و تربیت اجتماعی. لذا توجه به این ساحت تربیتی یکی از دستور کارهای اصلی بوده که نمود آن را در طرح شهید سلیمانی و ساخت و راه اندازی حدود ۲۱۰۰ فضای ورزشی درون مدرسه استاندارد می توان مشاهده کرد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تاکید بر حاکم بودن روح تربیتی و فرهنگی بر مسابقات ورزشی دانش آموزان در کنار موضوع رقابت و نشاط و سرگرمی از میادین مسابقات به عنوان یک موقعیت یادگیری برای تمرین و ممارست در یادگیری و عمل به ارزش ها و باورها و فضائل اخلاقی، معنوی، انسانی و اجتماعی همچون خودباوری و ایثار و فداکاری یاد کرد.
طریفی حسینی در ادامه به تبیین اهمیت و جایگاه ورزش دانش آموزی پرداخت و از ورزش دانش آموزی به عنوان مهمترین زیرساخت ورزش کشور یاد کرد. وی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به شایستگی های حرکتی و سواد حرکتی دانش آموزان افزود: توسعه ورزش همگانی، ورزش قهرمانی و حتی ورزش حرفه ای در کشور وابسته به توسعه و سرمایه گذاری در ورزش دانش آموزی کشور است و ارزش افزوده این سرمایه گذاری در کوتاه مدت و بلندمدت به نظام تعلیم و تربیت و جامعه باز می گردد. لذا نیاز به طراحی و استقرار یک الگوی استعدادیابی و استعداد پروری مدرسه محو داریم.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در پایان با برشمردن اهمیت تامین زیرساخت های ورزشی مورد نیاز مدارس،  از راه اندازی حدود ۱۰۰ فضای ورزشی درون مدرسه ای استاندارد در قالب اتاق های تخصصی تربیت بدنی، سالن های ورزشی، زمین های چنن مصنوعی، کانون های تندرستی در سال ۱۴۰۲خبر داد.
  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار ,اخبار موضوعی,اخبار ریاست
  • کد خبر : 7479
کلمات کلیدی
حسین محمدی

حسین محمدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید