• انتشار: 1401/08/01 - 13:50
  • تعداد بازدید: 163
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آموزش‌وپرورش استثنایی و بهزیستی کردستان تفاهم‌نامه امضا کردند

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین اداره آموزش‌وپرورش استثنایی و اداره کل بهزیستی استان کردستان در راستای اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به امضا رسید.

6483.mp3 آموزش‌وپرورش استثنایی و بهزیستی کردستان تفاهم‌نامه امضا کردند

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور، محمدی رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی استان کردستان با اعلام خبر انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره آموزش‌وپرورش استثنایی و اداره کل بهزیستی استان اظهار داشت: گسترش همکاری دوجانبه در فعالیت‌های آموزشی، توان‌بخشی و حمایتی در چارچوب قوانین و مقررات از مفاد مهم در توافق‌نامه مذکور است.

رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی استان با تأکید بر تقویت همکاری بین بخشی در جهت ارائه خدمات آموزشی، توان‌بخشی، درمانی و حمایتی به دانش آموزان با نیازهای ویژه گفت: دو ارگان آموزش‌وپرورش استثنایی و بهزیستی می‌توانند بیشترین همکاری را در ارتقای کیفیت تعلیم‌وتربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه داشته باشند.

وی درباره نکات مهم تفاهم‌نامه همکاری که در اداره کل بهزیستی استان امضا شد، گفت: خرید ارتز (وسایل کمکی) و پروتز (اعضای مصنوعی) برای دانش آموزان با نیازهای ویژه به‌صورت رایگان در مراکز تحت پوشش بهزیستی انجام می‌گیرد.

محمدی با اشاره به اینکه وسایل کمک توان‌بخشی ازجمله نیازهای اولیه افراد دارای معلولیت جهت دستیابی به حداکثر سطح استقلال فردی، حرفه‌ای و بالا بردن سطح مشارکت اجتماعی این افراد است، خاطرنشان کرد: کلینیک‌های تخصصی وابسته به سازمان بهزیستی به دانش آموزان نیازمند خدمات (توان‌بخشی) رایگان ارائه می‌دهند.

رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی استان گفت: خدمات تجویز سمعک، تجویز عینک، قالب‌گیری سمعک، خدمات کلینیکی و تخصصی بینایی، شنوایی و فیزیوتراپی به دانش آموزان ارجاع بینایی، شنوایی و جسمی حرکتی پایگاه‌های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به مدارس استثنایی در مراکز وابسته به بهزیستی رایگان انجام می‌شود.

وی افزود: آموزش‌وپرورش استثنایی در تلاش است تا با استفاده از ظرفیت سایر ارگان‌ها روند خدمت‌رسانی بهتر به جامعه دانش آموزان با نیازهای ویژه را تسهیل و تسریع بخشد.

محمدی ادامه داد: آموزش‌وپرورش استثنایی علاوه بر تعلیم‌وتربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه طرح خدمات حمایتی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه را در راستای تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه کمی و کیفی آموزشی، پرورشی و توان‌بخشی اجرا می‌کند.

  • گروه خبری : اخبار استان ها
  • کد خبر : 6483
کلمات کلیدی
حسین محمدی

حسین محمدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید