• انتشار: 1401/03/30 - 07:32
  • تعداد بازدید: 840
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آیین افتتاح طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان استان کرمان

آیین افتتاح طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان وپیش دبستان استان کرمان با حضور رئیس اداره آموزش و پررش استثنایی و جمعی از مسئولان اداره کل آموزش وپرورش استان، فرهنگیان و اولیاء دانش آموزان در دبستان حضرت خدیجه(س) شهر کرمان برگزار شد.

6225.mp3 آیین افتتاح طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان استان کرمان

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی کرمان، محمود بنی اسد رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان در آیین افتتاح طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان گفت: در این طرح بیش از  93 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان که شامل 63هزار کلاس اولی و30 هزار پیش دبستانی می باشد در 50 پایگاه سنجش سلامت در سراسر استان سنجش خواهند شد.

بنی اسد افزود: هشت پایگاه سنجش سلامت در شهر کرمان راه اندازی شده است که سه پایگاه در نوبت شیفت عصر و یک پایگاه به صورت تخصصی فعالیت می کند و همچنین امسال دو پایگاه عشایری در شهرستان های ریگان و عنبرآباد پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: طرح سنجش با سال های گذشته تفاوت های زیادی  پیدا نکرده است و برای رفاه حال خانواده ها و کاهش هزینه ها و کیفیت کار، ثبت نام دانش آموزان در این طرح توسط مدارس به صورت الکترونیکی  انجام می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان خاطر نشان کرد: هدف اصلی این طرح شناسایی و پیشگیری از بروز بیماری ها به منظور کیفیت بخشی و پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان است واگر اختلالات به موقع شناسایی شوند، قطعا در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان موثر خواهد بود.

وی افزود: سال گذشته 68682 هزار دانش آموز بدو ورود به دبستان در این طرح شرکت کردند.

بر پایه این گزارش آیین افتتاح طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان با حضور معاون آموزش ابتدایی ،معاون تربیت بدنی و رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش وپرورش استان ،مدیرآموزش وپرورش ناحیه یک ،معاون آموزش ابتدایی نواحی یک و دو آموزش وپرورش شهر کرمان ، صدا وسیمای مرکز کرمان ،نمایندگان سازمان بهزیستی ودانشگاه علوم پزشکی استان در محل دبستان دخترانه حضرت خدیجه (س) شهر کرمان برگزار شد.

  • گروه خبری : اخبار استان ها
  • کد خبر : 6225
کلمات کلیدی
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید