• انتشار: 1399/12/11 - 18:14
  • تعداد بازدید: 181
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

امضای تفاهم‌نامه های تأمین بیش از 77 هزار تبلت ویژه دانش‌آموزان نیازمند استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی و مرکزی

با حضور معاون و جانشین وزیر در طرح هدایت تفاهم‌نامه های تأمین 77هزار 763 تبلت ویژه دانش‌آموزان نیازمند استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی و مرکزی با مشارکت وزارت آموزش‌وپرورش از طریق طرح هدایت و استانداری‌ها از طریق منابع داخل استانی به امضا رسید.

 به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی؛ دکتر سید جواد حسینی معاون و جانشین وزیر در طرح هدایت در نشست شورای راهبری سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه با وجود تمامی روش‌های آموزشی، شیوه اصلی، عادلانه و باکیفیت در شرایط کرونا آموزش‌های مجازی و شبکه شاد است، اظهار کرد: بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان از هیچ‌گونه ابزار هوشمند برای بهره‌گیری از آموزش برخوردار نمی‌باشند و طرح هدایت با هدف تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی برای این دسته از دانش‌آموزان در آموزش‌وپرورش اجرایی شده است.

 وی گفت: در این طرح قرار است تمامی ظرفیت‌های بخش دولتی، عمومی و مردمی، بنیادهای حمایتی و خیریه‌ای بسیج شوند تا این تجهیزات برای دانش‌آموزان نیازمند تهیه گردد.

معاون وزیر با بیان اینکه از یک میلیون و دویست هزار دانش‌آموز استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی و مرکزی بیش از 92 هزار نفر فاقد ابزار هوشمند آموزشی هستند اظهار کرد: تاکنون تنها برای 14 هزار و 183 دانش‌آموز نیازمند این سه استان تجهیزات هوشمند ارتباطی با مشارکت دستگاه‌ها و خیرین تهیه شده است و هنوز 77 هزار و 763 دانش‌آموز معادل 85 درصد از دانش‌آموزان نیازمند این استان‌ها فاقد هرگونه تجهیزات هوشمند هستند.

وی افزود: امید است با مشارکت همه خیرین، دستگاه‌های اجرایی و نهادها به‌زودی تجهیزات هوشمند آموزشی دانش‌آموزان نیازمند تأمین شود.

شایان‌ذکر است بر اساس تفاهم‌نامه‌های امضا شده  که به امضای معاون و جانشین وزیر در طرح هدایت و استاندار این سه استان رسیده است، اعتبار نیمی از 57 هزار و 734 تبلت موردنیاز دانش‌آموزان استان آذربایجان شرقی، نیمی از 18 هزار و 29 تبلت موردنیاز دانش‌آموزان استان خراسان جنوبی و نیمی از 2 هزار تبلت موردنیاز دانش‌آموزان استان مرکزی از طریق طرح هدایت و با مشارکت خیرین و دستگاه‌های اجرایی تأمین خواهد شد و نیم دیگر اعتبار موردنیاز از طریق استانداری‌ها و منابع داخل استانی تأمین می‌شود.

  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار استان ها,اخبار ریاست
  • کد خبر : 4184
کلمات کلیدی
مدیر سیستم

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید