• انتشار: 1400/07/21 - 09:36
  • تعداد بازدید: 103
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

با حضور زره ساز مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تفاهم نامه همکاری با اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی،  مهدی قاسمی پور رییس آموزش وپرورش استثنایی خراسان رضوی در این خصوص  گفت: بایدبه دنبال تعلیم و تربیت تمام ساختی باشیم لذا با همکاری  کانون پرورش فکری کودکان و‌نوجوانان و اداره اموزش وپرورش استثنایی جهت رفع مشکلات و دغدغه بندی خانواده های دانش آموزان گام های مهمی برداشته خواهد شد.
 
قاسمی پور اظهار داشت : به منظور رشد هنری، اجتماعی ، معنوی، فکری و اعتقادی دانش آموزان بانیازهای وی‍ژه نباید به صرف آموزش در کلاس درس متمرکز شد از این رو  همکاری کانون پرورش فکری کودکان ‌‌نوجوانان در رشد و تربیت دانش آموزان بانیازهای ویژه موثر خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه تعامل سازنده و ارتباط موثر کانون پرورش فکری با مدارس، مسیر شکوفایی و بالندگی استعدادهای نسل آینده جامعه را هموار می‌سازد تصریح کرد: تعامل کانون پرورش فکری با آموزش و پرورش استثنایی راهگشای مسائل تربیتی فرهنگی است و برای دست یابی به اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک بستر مناسب، پویا، با نشاط و مفرح می‌باشد.
 
در ادامه زره ساز مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ‌‌نوجوانان استان ضمن تبریک هفته ملی کودک گفت:خداوند استعدادهای ویژه ای در کودکان و دانش آموزان  با نیاز ویژه قرار داده است که باید کشف شوند تا به خودباوری، عزت نفس و ارتقای مهارت در این عزیزان بینجامد 
 
وی افزود:  کانون مکانی امنی برای کودکان است و بهترین جایی که والدین می توانند کودکان خود را جهت پرورش فکری و شکوفای استعدادهای آنها بسپارند کانون است.
 
ابراهیم زره ساز بیان داشت:مربیان کانون در فضایی پر از نشاط و با ایجاد آزادی عمل برای کودکان نقش پررنگی در شکل‌گیری شخصیت فرهنگی و هنری کودکان دارند. 
 
زره ساز با اشاره به اینکه  هیچ کاری لذت بخش تر از کار برای کودکان و نوجوانان بانیازهای ویژه  نیست گفت: با فضای به وجود آمده و محدودیت های کرونایی تمام فعالیت های کانون معطوف به فضای مجازی شده است و در این بستر محتواهای خوبی برای کودکان و نوجوانان تولید شده است.
 
در ادامه جلسه برنامه های پیشنهادی هر دو دستگاه مطرح شد و قرار شد کارگروه مشترکی جهت پیگیری و اجرای برنامه ها همچون گرامیداشت روز جهانی معلولین تشکیل شود.
 
در پایان تفاهم نامه همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان با اداره آموزش و پرورش استثنایی استان منعقد گردید.
 
 
 
  • گروه خبری : اخبار استان ها
  • کد خبر : 5234
کلمات کلیدی
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید