• انتشار: 99/10/22 - 09:59
  • تعداد بازدید: 54
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
جلسه هفتگی مدیران مدارس استثنایی و مراکز مشکلات ویژه یادگیری استان سمنان

جلسه هفتگی مدیران مدارس استثنایی و مراکز مشکلات ویژه یادگیری استان سمنان با حضور جناب آقای دکتر هداوند معاون محترم برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی

جلسه هفتگی مدیران مدارس استثنایی و مراکز مشکلات ویژه یادگیری استان سمنان با حضور جناب آقای دکتر هداوند معاون محترم برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد .

جلسه هفتگی مدیران مدارس استثنایی و مراکز مشکلات ویژه یادگیری در روز دوشنبه مورخ ۲۲ دی ماه ۹۹ از طریق فضای مجازی و با حضور جناب آقای دکتر هداوند معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه محمد کرمانی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه و آقای دکتر هداوند به ارائه گزارشی از پیشرفت اجرای دستورالعمل های ابلاغ شده از سوی سازمان، نحوه ارائه گزارش عملکرد مدیران مدارس استثنایی و مراکز مشکلات ویژه یادگیری و بیان چالش ها و مشکلات استان در حوزه آموزش و توانبخشی پرداختند ..

در ادامه دو نفر از مدیران به نمایندگی از سایر همکاران به بیان برنامه ها و فعالیت های مدارس استثنایی در زمان شروع کرونا پرداخته و موانع موجود را مطرح کردند.

سپس جناب آقای دکتر هداوند با ارائه گزارشی از مشکلات موجود در مدارس استثنایی اهم از فعالیت های آموزش و پرورش استثنایی در شبکه شاد و فضای مجازی، وضعیت جذب نیروی توانبخشی، ارائه تبلت به دانش آموزان بی بضاعت و محروم از آموزش مجازی اشاره نموده و قول مساعد و همکاری در رفع مشکلات و چالش های دانش آموزان و مدیران مدارس در حوزه توانبخشی و آموزش دادند.

دکتر هداوند با بیان اینکه از جمع 204 کشور جهان ۱۹۱ کشور با اصل غافلگیری مواجه شدند همانند ایران در زمان شیوع کرونا مدارس را تعطیل کردند و آموزش و پرورش در این کشورها به صورت مجازی فعالیت می کرد، افزود در سال تحصیلی گذشته ۳۱۱ دانش آموز با نیاز ویژه در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شدند که ۲۱ نفر از آنها رتبه زیر ۱۰۰۰ را کسب کردند. ایشان همچنین از ایجاد پایگاه های آموزش مجازی در ۳۲ استان راه اندازی سامانه ندای همراه و اتصال به کلیه مراکز مشکلات ویژه یادگیری و مشاوران و مرکاز مشاور، خانواده و کودکان استثنایی خبر دادند .

  • گروه خبری : اخبار استان ها,اخبار معاونت برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی
  • کد خبر : 3891
کلمات کلیدی
مدیر سیستم

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید