• انتشار: 1400/01/19 - 10:20
  • تعداد بازدید: 86
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان خبر داد؛

سنجش ۹۹.۶ درصد از نوآموزان بدو ورود به دبستان استان کرمان

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان در نشست معاونان آموزش ابتدایی و متوسطه آموزش و پرورش استان گفت: 99.6 درصد از نوآموزان بدو ورود به دبستان استان کرمان در سال 99 مورد ارزیابی برنامه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استان کرمان، عباس صفوی با اعلام این خبر گفت: در سال 99 با وجود محدودیت های ناشی از بیماری کرونا 99.6 درصد نوآموزان سنجش شدند، در حالی که این میزان در سال قبل از آن 98 درصد بوده و در این زمینه شاهد رشد بوده ایم.

وی از معاونان آموزش در آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق به عنوان بازوان آموزش و پرورش استثنایی یاد کرد و افزود: در حال آماده سازی شرایط برای اجرای برنامه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی امسال هستیم تا اوایل خرداد 1400 کلید بخورد، از آنجا که به دنبال جذب و پوشش حداکثری نوآموزانیم، توصیه می شود مراکزی برای این برنامه منتخب شوند که به سیستم سرمایشی مناسب و امکانات خوبی مجهز بوده و دسترسی ساده به آن ها مقدور باشد.

 رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان سیاست آموزش تلفیقی و فراگیر دانش آموزانی که امکان حضور در مدارس عادی را دارند مهم تلقی کرد و گفت: سه گروه دانش آموزان تلفیقی شامل آسیب دیدگان شنوایی، جسمی- حرکتی، نابینا و کم بینا با داشتن پشتیبان، منشی و رابط می توانند در مدارس عادی تحصیل کنند که در این خصوص معاونان آموزش باید پیگیر باشند.

صفوی به توانمندی دانش آموزان با نیازهای ویژه اشاره کرد و گفت: رتبه 8 کنکور سراسری دانش آموزی نابینا و رئیس مجلس دانش آموزی و مشاور رئیس سازمان آموزش و پرورش کشور هم دانش آموز کرمانی معلول جسمی -حرکتی است.

وی بر بازدید مستمر از مدارس استثنایی تاکید و تصریح کرد: آمادگی برگزاری هر گونه دوره آموزشی را به درخواست معاونان آموزش با رویکرد تلاش برای رفع مسائل و مشکلات آموزش و پرورش داریم .

 
  • گروه خبری : اخبار استان ها
  • کد خبر : 4311
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید