• انتشار: 1401/02/24 - 12:13
  • تعداد بازدید: 47
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

وقتی عشق معنا پیدا می کند / تلاش ستودنی آقای معلم برای آموزش دانش آموزانش

محمد حسین مرادی مدیرآموزگار مدرسه باغچه بان زالیاب با 27 سال سابقه کاری از عشق خود به دانش آموزان بانیازهای ویژه می گوید، این معلم دلسوز هرروز کیلومترها جاده صعب العبور کوهستانی را طی می کند تا به دو نفر از دانش آموزانش آموزش دهد. چرا که اعتقاد دارد هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل و کسب علم محروم بماند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی لرستان، روایت خوبان، روایت معلمانی است که هیچ گاه درمقابل سختی ها و مصائب در راه آموزش به دانش آموزان تسلیم نمی شوند بلکه این سختی ها هستند که در مقابل صبر و تلاش و عشق چنین معلمین سر تعظیم فرود می آورند.

محمد حسین مرادی مدیرآموزگار مدرسه استثنایی باغچه بان در روستای زالیاب از توابع شهرستان کوهدشت با 27 سال سابقه کاری همواره تمام عشق وتوانش را به کار بسته تا دانش آموزی از آموزش دور نماند.

مرادی از مشکلات آموزش در مناطق محروم وبه خصوص روستاهامی گوید:  من 5 دانش آموز دارم که از این تعداد 2 تن فر در فصل بهار به خاطر شغل پدرانشان مجبور به کوچ به نقاط کوهستانی می شوند و به علت صعب العبور بودن مسیر هیچ وسیله ای برای آمدن به مدرسه ندارند.

او در ادامه گفت: برای حل مشکل این دو دانش آموز تصمیم گرفتم هرروز بعداز تعطیل شدن مدرسه برای آموزش آنها اقدام کنم برای همین هرروز با موتور به نزد آنها می روم و آموزش را در کنار خانواده ادامه می دهم.

وی تاکید کرد:  کار با دانش آموزان استثنایی سخت و طاقت فرسات گاهی نه به خاطر مشکلات جسمی وذهنی این دانش آموزان بلکه به خاطر شرایط زندگی و مشکلات خانوادگی آنها ، اما یک معلم خوب و دلسوز باید به دانش آموزانش همچون فرزند خود نگاه کند و شرایطش را درک کند .

مرادی درپایان اذعان داشت: از سال گذشته با توجه به تصمیم ستاد کرونا آموزش در مدرسه به خاطر جمعیت کم دانش آموزی  و روستایی به صورت حضوری بوده است، تمام تلاشم را به کاربستم تادر زمانی که آموزش غیرحضوری بود و متاسفانه دسترسی به اینترنت  وتبلت و...برای دانش آموزان فراهم نبود با بردن جزوه و....مطالب به دست دانش آموزان برسد و از آموزش دور نمانند.

  • گروه خبری : اخبار استان ها
  • کد خبر : 6038
کلمات کلیدی
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید