• انتشار: 99/12/04 - 13:05
  • تعداد بازدید: 60
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی:

پایان نهضت آموزش زبان اشاره در استان خراسان رضوی

در راستای عملیاتی کردن بسته تحولی اول، مدرسه انطباقی و برنامه مناسب سازی مبتنی برتوانمندسازی مدیران و معلمان نهضت آموزش زبان اشاره مقدماتی در سطح استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان رضوی، مهدی قاسمی پور رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان رضوی گفت : پس از تشکیل کارگروه آموزش زبان اشاره و معرفی اعضای آن به سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ، نهضت آموزش زبان اشاره برای سه گروه پیشنهادی در دستور العمل ، برنامه ریزی و اجرا گردید و پس از بررسی های صورت گرفته کارگاه آموزشی معلمین با تعداد 78 نفر و کارگاه آموزشی جهت سایر سازمان ها و نهادها با حضور 70 نفر برگزار  شد.

وی با اشاره به اینکه آموزش محتوا براساس سرفصل های ارسالی سازمان و به صورت فایل پی دی اف در اختیار همکاران قرار گرفت تصریح‌کرد: آموزش ها با تاکید بر آموزش الفبای گویای باغچه بان و اشارات استاندارد توسط مدرسین کشوری زبان اشاره در خراسان رضوی با کیفیت آموزشی بسیار خوب انجام شد.

قاسمی پور گفت:آموزش معلمان سطح استان در قالب دو کلاس 40 و38 نفر و هر کدام به مدت زمان 40 ساعت از سراسر استان در بستر فضای مجازی برگزار گردید .

وی به آموزش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان  اشاره کرد و بیان داشت :  کارگاه آموزش زبان اشاره ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیز با حضور 70 نفر از دانشجویان علاقمند رشته آموزش کودکان استثنایی  به مدت 40 ساعت برگزار و به اتمام رسید.

وی تاکید نمود امیدواریم با توجه به نیاز دانش آموزان و والدین به آموزش زبان اشاره و اهمیت ارتباط کامل دانش آموزان آسیب دیده شنوایی با والدین به زودی  در شرایط  مناسب دوره آموزشی والدین نیز برگزار گردد.

 

  • گروه خبری : اخبار استان ها
  • کد خبر : 4144
کلمات کلیدی
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید