• انتشار: 1401/03/29 - 10:43
  • تعداد بازدید: 62
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کارگاه آموزشی، مسئول و منشی پایگاه های سنجش 1401 لرستان برگزار شد

صبح امروز شنبه " بیست و هشتم خرداد ماه "درپنجمین روز از برگزاری کارگاه های آموزشی عوامل اجرایی پایگاه های سنجش استان لرستان جلسه کارگاه آموزشی منشی و مسئول پایگاه های سنجش 1401 استان باحضور سرپرست و کارشناس تشخیص و پیشگیری آموزش و پرورش استثنایی استان و مسئول و منشی های پایگاه های سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوآموزان بدوورود به دبستان استان درمحل سالن اجتماعات اداره آموزش وپرورش استثنایی لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی لرستان، سرپرست  آموزش وپرورش استثنایی استان  در جمع مسئولین و منشی‌های  پایگاه های سنجش 1401 استان اظهار کرد: اداره آموزش وپرورش استثنایی استان لرستان آماده  اجرای بهینه طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان سال تحصیلی 1402-1401از اول تیرماه  در سراسر استان می باشد.

میرزا حسن مرادی گفت: سنجش برنامه ای ملی و فرادستگاهی می باشد که توسط دو دستگاه وزارت آموزش وپرورش و وزارت بهداشت،درمان و علوم پزشکی اجرا می شود و نتایج آن مبنای بسیاری از کارهای پژوهشی و تحقیقاتی می باشد.

وی تاکید کرد : رعایت پروتکل های بهداشتی،نظم و دقت درانجام وظایف محوله ،تکریم ارباب رجوع و برخورد صحیح با نوآموز  در برنامه سنجش از اولویت های کاری است.

دبیر ستاد طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان استان اذعان داشت : تدارک لازم برای اجرای بهینه  طرح سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان در استان اندیشیده  شده و مسئولین پایگاه ها با کنترل شرایط و امکانات به خصوص چیدمان میز و صندلی ها با فاصله گذاری اجتماعی،کنترل سیستم سرمایشی وایجاد مکان مناسب جهت مراجعین و.. خدمت رسانی بهتر به اولیا ونوآموزان را در دستور کار قرار دهند. 

 سرپرست  آموزش وپرورش استثنایی لرستان تصریح کرد : 23 پایگاه سنجش نوآموزان بدوورود به دبستان برای استان درنظرگرفته شده است و پیش بینی می شود بیش از 36 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در پایگاه های سنجش استان مورد ارزیابی قرار گیرند .

وی  گفت : هزینه سنجش هرنوآموز امسال 60 هزار تومان می باشد که باتوجه به آمار سال گذشته هرپایگاه 10 درصد تعرفه نیم بها ، 5درصد تعرفه رایگان و 85  درصد تعرفه کامل برای آن  تعریف می شود که تعرفه نیم بها و رایگان تنها برای دانش آموزان بی بضاعت  و عشایری استفاده می شود .

درادامه این کارگاه آموزشی  سعید شاکرمی کارشناس سنجش  به ارائه توضیحات مورد نیاز و درپایان کارشناس تشخیص وپیشگیری آموزش وپرورش استثنایی استان به تشریح وظایف ،مسئولیت ها و نحوه نوبت دهی و.....مسئول پایگاه های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی استان پرداختند.

  • گروه خبری : اخبار استان ها
  • کد خبر : 6220
کلمات کلیدی
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید