• انتشار: 1400/01/18 - 12:27
  • تعداد بازدید: 90
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت؛

افتتاح ٣ «مجتمع آموزشی و ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه» در یزد

همزمان با سفر وزیر آموزش و پرورش به استان یزد ٣ مجتمع آموزشی و ورزشی ویژه دانش آموزان استثنایی در یزد افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛ در سفر وزیر آموزش‌وپرورش به استان یزد، ٢٧ پروژه آموزشی و ورزشی به‌صورت متمرکز به بهره‌برداری رسید که از پروژه های مذکور، ۳ پروژه آموزشی و ورزشی، به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه اختصاص داشت.

سالن ورزشی کودکان استثنایی یزد به نام«مجموعه ورزشی یادگارسومین شهید محراب» از مجموعه های افتتاح شده است که دارای سالنی با زیربنای ۱۹۵۰مترمربع و فضای اداری با زیربنای 1018 مترمربع  است و با اعتبار 42 هزار میلیون ریال ساخته شده است.
«آموزشگاه خیّری استثنایی محمدتقی شهوازیان» نیز یکی دیگر از پروژه‌های افتتاحی  بود که دارای زیربنای 3750 مترمربع بوده و دارای 20 کلاس است. برای این مدرسه تجهیزاتی به مبلغ 18 هزار میلیون ریال، صرف شده  است.
پروژه سوم، تکمیل آموزشگاه کودکان اوتیسیم زرکش است که این مدرسه 12 کلاسه با زیربنای ۱۸۶۰مترمربع دارد و  توسط خیر مدرسه‌ساز، احداث‌شده است و محوطه‌سازی و تجهیز مدرسه توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به مبلغ 30 هزار میلیون ریال انجام شده است.
شایان ذکر است در سال گذشته  ١٢٩٦ فضای آموزشی و ورزشی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در سراسر کشور توسط سازمان نوسازی مدارس مناسب‌سازی شده است.
همچنین در  ١٣٩٩ تعداد ٥٤ فضای آموزشی و ورزشی برای دانش آموزان استثنایی در کشور احداث و تحویل ادارات آموزش‌وپرورش شده است.


  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار استان ها
  • کد خبر : 4307
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید