• انتشار: 1401/07/25 - 15:02
  • تعداد بازدید: 809
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور، معاونین سازمان و روسای ادارات آموزش‌وپرورش استثنایی کشور

نهمین نشست شورای راهبری سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور برگزار شد.

نهمین نشست شورای راهبری سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور امروز دوشنبه 25 مهرماه با حضور رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور، معاونین سازمان، روسای ادارات آموزش‌وپرورش استثنایی کشور و مدیران و کارشناسان ستاد به‌صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

6469.mp3 نهمین نشست شورای راهبری سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، در  ابتدای این جلسه دکتر اسماعیل برقی، معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توان‌بخشی به ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده به مناسبت روز جهانی نابینایان و روز ملی پارالمپیک پرداختند.
در ادامه دکتر طریفی حسینی با اشاره به حضور رئیس جمهور در جمع شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش ضمن مرور مهمترین بیانات و رهنمودها و مطالبات ایشان در حوزه های مختلف آموزش  و پرورش بر لزوم پیگیری و اجرایی سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند تحول دولت در بخش آموزش و پرورش تاکید کردند.
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت طراحی الگوهای مدرسه محور برای اجرایی سازی سند تحول به عنوان یکی از مطالبات جدی رئیس جمهور از وزارت آموزش و پرورش از توجه به چهار مقوله عدالت آموزشی، کیفیت آموزش، مردمی سازی آموزش‌وپرورش و خانواده محوری به عنوان محورهای اساسی مطالبه دولت از وزارت آموزش و پرورش یاد کرد.
دکتر طریفی حسینی با یادآوری مطالبه دیگر رئیس جمهور در خصوص لزوم شناسایی و پرورش استعدادها و ضرورت ایجاد پرونده الکترونیکی «رشد و تربیت» برای دانش آموزان و توسعه مراکز مشاوره تربیتی بر ضرورت پیگیری این امور در سازمان آموزش و پرورش استثنایی تاکید کردند.
وی در ادامه با یادآوری سیاست های دولت سیزدهم در مردمی سازی امور آموزش و پرورش، ضرورت برنامه ریزی برای جلب مشارکت موثر خانواده ها در اداره امور مدارس و فرایندهای تربیتی درون مدارس را یادآور شد.
  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار ,اخبار موضوعی,اخبار ریاست,مناسبت ها
  • کد خبر : 6469
کلمات کلیدی
حسین محمدی

حسین محمدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید