• انتشار: 1401/02/17 - 16:33
  • تعداد بازدید: 200
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توان‌بخشی تأکید کرد؛

پوشش تحصیلی کودکان استثنایی یکی از جلوه‌های عدالت آموزشی است

اسماعیل برقی معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توان‌بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مراسم معارفه خود که در محل سالن کنفرانس سازمان آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد؛ گفت: پوشش تحصیلی کودکان استثنایی یکی از جلوه های عدالت آموزشی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، اسماعیل برقی معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توان‌بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در  این مراسم با بیان اینکه  بر اساس آموزه‌های دینی،  اسناد بالادستی  و تأکید مسئولین  " عدالت آموزشی"  یکی از مسائل اساسی در آموزش و پرورش است، گفت: برای تحقق   "عدالت آموزشی" باید همه کودکان  با ویژگی‌های متفاوت از فرصت‌های برابر آموزشی برخوردار شوند و پوشش تحصیلی کودکان استثنایی یکی از جلوه‌های عدالت آموزشی است.

وی تأکید کرد: دغدغه امروز ما باید  این باشد که آموزش و پرورش استثنایی  بخشی از  خط مشی آموزش همگانی  و بخشی از سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی  و حتی اقتصادی کشور باشد.

برقی با بیان اینکه  توسعه عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی یکی از برنامه‌های تحولی سازمان است، گفت: بر همین اساس،  باید نظام برنامه‌ریزی  به‌گونه‌ای طراحی شود  تا  برنامه‌های تحولی سازمان به تحقق برسند.

وی افزود:  فاصله فرصت  و تهدید  در نوع  نگاه ما است  و ما باید فرآیندها را اصلاح کنیم  و تصمیمات  پخته‌تر، دقیق‌تر و سالم‌تری اتخاذ  کنیم.

معاون سازمان با بیان  این اینکه مدیریت منابع انسانی  و استفاده از انرژی، توان، انگیزه و اعتماد به همکاران در اجرای  اهداف راهبردی  سازمان نیز عامل بسیار مهمی است. تأکید کرد: علاوه بر آن باید نگاه جامع  کلی و دستگاهی به برنامه‌ها داشته و از بخشی نگری به‌شدت بپرهیزیم  و در راستا شعار وزیر محترم آموزش و پرورش یعنی "  همگرایی حداکثری درون بخشی  و تعامل سازنده بین بخشی" از همه ظرفیت‌های موجود  جامعه برای کودکان و دانش آموزان استثنایی استفاده کنیم تا مشارکت‌جویی  و مشارکت‌پذیری حداکثری  را  در عمل پیاده کنیم.

وی  تأکید کرد: عمل‌گرایی، مسئولیت‌پذیری و انتقادپذیری  نیز در راستای اجرای برنامه‌های سازمان و اصلاح امور مدنظر خواهد بود.

وی در پایان ضمن تشکر  از زحمات "مجید هداوند" در مدت مسئولیت  از خداوند خواست تا کمک کند در انجام وظایف محموله و عمل به تکالیف اداری و وجدانی یار  و مددکار همه همکاران باشد.

  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار ریاست
  • کد خبر : 5971
کلمات کلیدی
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید