• انتشار: 1401/03/25 - 21:24
  • تعداد بازدید: 291
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون‌ تشخیص، پیشگیری، پرورشی و تربیت‌بدنی خبر داد؛

راه‌اندازی سامانه جامع یکپارچه غربالگری، تشخیص، پیشگیری و ارائه خدمات

معاون پیشگیری، تشخیص، پرورشی و تربیت‌بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در گردهمایی رؤسای ادارات آموزش و پرورش استثنایی کشور از راه‌اندازی سامانه جامع یکپارچه غربالگری، تشخیص، پیشگیری و ارائه خدمات خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پروش استثنایی،  محمد مصطفوی معاون تشخیص، پیشگیری، پرورشی و  تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی  در این‌ نشست  با بیان اینکه  نخستین  اولویت‌ این  معاونت موضوع پیشگیری است، گفت: پیشگیری در سه حیطه پیش از تولد، حین تولد و پس از تولد باید در نظر گرفته شود  و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی از جمله شرکای اصلی ما  در اجرای برنامه‌های پیشگیری  و تشخیص هستند.
وی درخصوص خدمات تشخیص در این معاونت گفت: یکی از رویکردهای جدید آموزش و پرورش استثنایی  در  این زمینه به اشتراک گذاشتن اطلاعات و داده‌های برنامه سنجش است.

معاون سازمان‌ تصریح کرد: اعتقاد داریم داده‌های برنامه سنجش باید به اشتراک گذاشته شوند تا از آن‌ها در جهت برنامه‌ریزی در سطوح مختلف وزارت آموزش  و پرورش استفاده شود.
مصطفوی با بیان اینکه سامانه جامع غربالگری،  تشخیص، پیشگیری و ارائه خدمات راه‌اندازی خواهد شد، گفت: در این سامانه  فرآیند تشخیص تا ارائه خدمات دیده شده است و یک  الگوریتم چند سطحی در آن تعریف شده است.

وی در خصوص آزمون جهش تحصیلی  گفت: در قوانین جدید آزمون جهش تحصیلی  را در صورتی  می‌توان اجرا کرد که موضوع در کمیسیون خاص بررسی شود و لازم است  در  تصمیم گیری این کمیسیون‌ها مسائل کیفی‌ هم در نظر گرفته شوند.

مصطفوی در خصوص  فعالیت‌های پرورشی و تربیت بدنی  این معاونت گفت: فعالیت‌های پرورشی و تربیت‌بدنی باید با رویکرد  توان‌بخشی  برنامه‌ریزی شوند و  به شاداب سازی دانش‌آموزان کمک کنند.
وی افزود: هم چنین فعالیت‌های پرورشی و تربیت‌‌بدنی باید به گونه‌ای ‌باشند که به فعالیت‌های مهارتی و حرفه‌ای منجر شوند.

  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار ریاست
  • کد خبر : 6208
کلمات کلیدی
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید