• انتشار: 1401/08/11 - 08:25
  • تعداد بازدید: 226
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری جلسه شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش‌وپرورش استثنایی استان مرکزی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی

جلسه شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش‌وپرورش استثنایی استان مرکزی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در سالن جلسات اداره کل آموزش‌وپرورش این استان برگزار شد.

6493.mp3 برگزاری جلسه شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش‌وپرورش استثنایی استان مرکزی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در این جلسه ابتدا گزارشی از عملکرد مجموعه آموزش‌وپرورش استثنایی استان مرکزی و مسائل و مشکلات حوزه آموزش‌وپرورش استثنایی این استان توسط «خسرونیا» رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی استان ارائه شد.

در ادامه «نوازنی» مدیرکل آموزش‌وپرورش استان نکاتی را در خصوص همکاری بین بخش‌های مختلف اداره‌ی کل آموزش‌وپرورش باهدف تسریع در حل مشکلات دانش‌آموزان با نیازهای ویژه عنوان نمود.

در پایان دکتر طریفی حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی ضمن تبریک روز دانش‌آموز و یوم‌الله 13 آبان و اشاره به جایگاه استان مرکزی در پیروزی انقلاب اسلامی و سابقه تاریخی این استان درزمینه های فرهنگی و علمی و همچنین زیرساخت‌های اقتصادی و صنعتی این استان، به ظرفیت‌های این استان برای مشارکت فعال‌تر در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های تحولی وزارت آموزش‌وپرورش به‌ویژه در حوزه آموزش‌وپرورش استثنایی پرداخت.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در ادامه با تشریح برخی از مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات آموزش‌وپرورش استثنایی در سطح ملی و استان‌ها به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این خصوص به‌ویژه درزمینهٔ اصلاح نظام حکمرانی و اداره امور آموزش‌وپرورش استثنایی در سطوح مختلف پرداخت.

دکتر طریفی حسینی با اشاره به ابلاغ بخشنامه مربوط به سیاست‌های اجرایی و فرایندهای کلیدی نظام حکمرانی و اداره امور آموزش‌وپرورش استثنایی در سطح استان‌ها و مناطق آموزشی کشور از سوی مقام عالی وزارت به تشریح برخی از مهم‌ترین مفاد این بخشنامه پرداخت.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی همچنین با برشمردن برخی از ظرفیت‌های برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی و مراکز آموزشی وتوان بخشی مشکلات ویژه یادگیری برای کیفیت‌بخشی به بخش‌های مختلف نظام آموزش‌وپرورش و بهبود عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در خصوص ارتقای کیفی این برنامه‌ها و همچنین توسعه خدمات تخصصی تشخیصی، آموزشی و توان‌بخشی به دانش‌آموزان در دوره‌های مختلف تحصیلی از طریق راه‌اندازی شبکه یکپارچه و هوشمند غربالگری، تشخیصی و ارائه مداخلات و خدمات تخصصی سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی خبر داد.

دکتر طریفی حسینی در پایان با اشاره به لزوم ایجاد انسجام درونی در بخش‌های مختلف آموزش‌وپرورش به‌عنوان یکی از راهبردهای کلیدی وزارت آموزش‌وپرورش بر ضرورت تشکیل مستمر جلسات کمیته هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش‌وپرورش استثنایی استان و حمایت همه‌جانبه ارکان مختلف آموزش‌وپرورش استان از فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزش‌وپرورش استثنایی استان تأکید کرد.

  • گروه خبری : اخبار ,اخبار موضوعی,اخبار استان ها,اخبار ریاست,سفرنامه
  • کد خبر : 6493
کلمات کلیدی
حسین محمدی

حسین محمدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید