• انتشار: 1399/12/10 - 14:47
  • تعداد بازدید: 229
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دکتر حسینی تأکید کرد؛

در حوزه آموزش دانش‌آموزان با آسیب شنوایی الفبای گویای باغچه‌بان ملاک عمل است

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در نشست با جمعی از ناشنوایان گفت: در حوزه آموزش دانش‌آموزان با آسیب شنوایی الفبای گویای باغچه‌بان ملاک عمل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی است.

 به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی؛ دکتر سید جواد حسینی در این نشست با بیان اینکه نهضت آموزش زبان خط اشاره و خط بریل از جمله برنامه‌های استمراری سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی است گفت: در سال جاری آموزش زبان اشاره به 4 هزار نفر از مدیران، معلمین و پرسنل دستگاه‌های اجرایی هدف‌گذاری شده است و بسیاری از استان‌ها از هدف تعین شده نیز فراتر رفته‌اند.

وی افزود: علاوه بر این 10 درصد از معلمان دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی نیز مهارت‌های چندگانه را آموزش می‌بینند و یکی از مهارت‌های چندگانه آموزش زبان اشاره و خط بریل است.

معاون وزیر با بیان اینکه ملاک آموزش در حوزه ناشنوایان الفبای گویای باغچه‌بان است اظهار کرد: در راستای بهبود عملکرد فعالیت‌ها در حوزه ناشنوایان، ارزیابی استانی از نهضت زبان اشاره در حال انجام است.

 حسینی در ادامه با بیان اینکه شاد شبکه‌ای مستقل، فراگیر، رایگان، منعطف و امن است اظهار کرد: با توسعه نرم‌افزار شاد و در نسخه‌های جدید این نرم‌افزار، مناسب‌سازی‌هایی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه انجام شده است تا استفاده این دانش‌آموزان راحت‌تر باشد.

 

  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار ریاست
  • کد خبر : 4175
کلمات کلیدی
مدیر سیستم

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید