• انتشار: 1400/01/17 - 12:26
  • تعداد بازدید: 183
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
از سوی معاون تشخیص، پیشگیری و تربیت بدنی تشریح شد؛

نتایج آماری برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در سال ۹۹

معاون تشخیص، پیشگیری و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در جلسه شورای راهبری برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال 1400 به تشریح نتایج آماری برنامه سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در سال ۹۹ پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، عظیم عراقی معاون تشخیص، پیشگیری و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در این جلسه با بیان اینکه در برنامه سنجش  سال ۹۹ بیش از یک میلیون و 52 هزار و 195 نوآموز بدو ورود به دبستان  و پیش دبستان مورد ارزیابی قرار گرفتند، گفت: ۹۸.۸ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان تحت پوشش برنامه سنجش قرار گرفتند و در این برنامه 48 درصد نوآموز دختر و 52 درصد نوآموز  پسر ارزیابی شدند.
وی افزود: ۷۰ درصد نوآموزان‌ بدو ورود به دبستان که سال ۹۹ سنجش شده اند دوره  پیش از دبستان را گذرانده اند.
وی تصریح کرد: بر اساس نتایج سنجش 94.1 درصد نوآموزان راست دست  و 5.9 درصد نوآموزان چپ دست هستند.
عظیم عراقی با بیان اینکه  21 درصد والدین نوآموزان نسبت خویشاوندی با یکدیگر دارند، افزود:  بر اساس سنجش ها 6.91 درصد نوآموزان دارای چاقی، 1.38 درصد  دارای  لاغری شدید و 0.64 درصد  نوآموزان نیز  دارای کوتاهی قد هستند.
وی با بیان اینکه در برنامه سنجش سال گذشته  154 هزار و 321 نوآموز  به مرحله تخصصی ارجاع داده شدند و ارزیابی تخصصی روی آن ها انجام گرفت ، گفت:  51 هزار  و 292 دانش  آموز  دیرآموز  تشخیص داده شدند و  6 هزار و 523  نوآموز به مدارس با نیازهای ویژه  و ۱۴۲۰ نوآموز به شکل تلفیقی- فراگیر به مدارس  عادی معرفی شدند.

  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار ریاست,اخبار معاونت پیشگیری و تشخیص
  • کد خبر : 4305
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید