• انتشار: 1400/11/05 - 15:58
  • تعداد بازدید: 922
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور جمعی از بانوان آموزش و پرورش استثنایی کشور برگزار شد؛

وبینار بزرگداشت هفته مقام والای زن

صبح امروز وبینار بزرگداشت هفته مقام والای زن با حضور بانوان ستادی سازمان آموزش و پرورش استثنایی و حضور ویدئو کنفرانسی بانوان آموزش و پرورش استثنایی استان ها در سالن کنفرانس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برگزار شد.

5685.mp3 وبینار بزرگداشت هفته مقام والای زن

به گزارش روابط عمومی ‌و  امور بین‌الملل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، در این جلسه طباطبایی استاد دانشگاه  علوم و تحقیقات به آیاتی در زمینه  حضرت فاطمه (س)  اشاره کرد و گفت: آیه مباهله در قرآن کریم بر عصمت و صداقت حضرت فاطمه (س) دلالت تام دارد و این یکی از فضایل آن بانو به شمار می رود.

وی با بیان اینکه بر اساس روایتی از امام صادق(ع)  «مشکات» در آیه «الله نور السّماوات والأرْض مثل نوره کمشْکاةٍ فیها مصْباحٌ » حضرت فاطمه زهرا (س) دانسته شده است، گفت: به همین جهت، «مشکات» در نظر علمای شیعه به عنوان یکی از القاب حضرت فاطمه (س) نام برده شده است.

وی افزود: هم چنین  منابع روایی شیعه، مخاطبان آیه  تطهیر را محصور در 5 تن یعنی پیامبر اکرم (ص)، حضرت علی (ع) ، حضرت زهرا (س)،  امام حسن (ع)  و امام حسین (ع) می دانند.

در  ادامه این جلسه متخصص امور زنان و خانواده  با بیان اینکه  زنان باید بین کار و زندگی خود  تعادل برقرار کنند، بیان داشت:  افرایش تعارض  بین نقش ها، افزایش  فرسودگی شغلی، کاهش بهره وری، تصویر سازی  و الگوسازی غلط از فعالیت‌ اجتماعی  از جمله  پیامد های عدم تعادل در زندگی و کار است.

وی در ادامه به راهکار هایی  برای زنان جهت  ایجاد تعادل در بین زندگی شخصی و کار خود  اشاره کرد و گفت: سیاست های کلان و حاکمیتی و راهکارهای فردی  می توانند در این راهکار ها نقش داشته باشند.

وی افزود: آگاهی از قوانین حمایتی ملی و بین المللی  و مطالبه حقوق فردی، شناسایی نیاز خود،  تدوین یک برنامه  واقع بینانه  معطوف به هدف، دور کردن حس گناه و  عذاب وجدان، ایجاد شبکه  های دوستی  با زنان شاغل و به اشتراک گذاری  تجارب موفق  از جمله این راهکار ها  است.

گفتنی است در ادامه این جلسه دو نفر از بانوان آموزش و پرورش استثنایی به ارائه مقالات خود در  حوزه زنان و خانواده پرداختند.

شایان ذکر است در این جلسه  از برگزیدگان مسابقات کتابخوانی از کتاب بانوی اول و  برگزیدگان مسابقات ورزشی  که به مناسبت هفته گرامی داشت مقام زن و مادر برگزار شد، تقدیر شد.

 

  • گروه خبری : اسلایدر,اخبار ریاست
  • کد خبر : 5685
کلمات کلیدی
راضیه  آخوندی

راضیه آخوندی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید